Juodi taškeliai, spuogai ir spuogeliai – štai pagrindinės kiekvieno jauno žmogaus odos problemos. Tikriausiai neatsiras nė vieno, kuris bent kartą per savo gyvenimą nebūtų su jomis susidūręs. Problema renkasi per daug nesirinkdama – kitaip tariant, jai neegzistuoja nei amžiaus, nei lyties, nei socialinės ar kokios nors kitos ribos. Vienodai kenčia tiek vyrai, tiek moterys, ir paaugliai, ir suaugusieji, paprasti „mirtingieji“, ir gerai visiems pažįstamos žvaigždės.
Tokias problemas sukelia daugybės faktorių sąveika: per intensyvi riebalinių liaukų veikla (ypač – paauglystėje), ir bakterijų, patenkančių ant odos, poveikis. Štai kodėl ir išspręsti bėdą galima dviem būdais: išoriškai, valant epidermį ir pašalinant odos riebalų perteklių, ir iš vidaus – subalansavus savo mitybą, maitinantis visaverčiu maistu, geriant daug skysčių ir valant organizmą.
Kaip pagerinti savo odos būklę? Pateikiame tau neilgą sąrašiuką, padėsiantį greičiau laimėti kovą su nepageidaujamais spuogais ir inkštirais, kad galėtum džiaugtis gražia ir sveika oda.
Receptas nuo inkštirų: šaliname apmirusias ląsteles, odos riebalų perteklių ir naikiname bakterijas. Ir darome tai ne kokia kita, o būtent tokia tvarka. Labai dažnai inkštirų atsiradimas yra siejamas su „užsikimšusiomis poromis“. Problema kyla dėl apmirusių odos ląstelių, kurios prausiantis įprastu būdu pašalinamos ne iki galo, o tos, kurios lieka, susimaišo su odos riebalais ir užkemša poras, sudarydamos palankią terpę daugintis bakterijoms.
-
Naudok prausimosi priemones su salicilo rūgštimi. Ši medžiaga valo odą ir pašalina viršutinį suragėjusių ląstelių sluoksnį. Naudok tik tas prausimosi priemones, kuriose nebūtų aliejų (gali tai daryti kiekvieną dieną – reguliarus porų valymas tikrai nepakenks). Nakčiai rekomenduojama naudoti losjoną riebiai odai, toniką, o vietose, kuriose inkštirų itin daug, patepk vandens perokside suvilgytu vatos tamponu – tai sunaikins bakterijas.
-
Venk agresyvių prausiklių ir valomųjų priemonių. Jeigu tavo oda yra linkusi į anksčiau minėtas problemas, naudoti valiklius su abrazyviosiomis dalelėmis po penkis kartus per dieną – prastas sumanymas. Jeigu nepasisaugosi ir nepaslėpsi agresyvių šveitiklių kuo toliau, tik dar labiau sudirginsi savo ir taip sergančią odą.
-
Neskubėk ir nesitikėk, kad gerų rezultatų sulauksi iš karto. Kiekvieną naują priemonę panaudok mažiausiai dvi savaites. Leisk produktui atlikti savo darbą. Naivu manyti, kad panaudojus kurią nors priemonę du kartus inkštirai išnyks kartą ir visiems laikams. Jeigu gi po „padoraus“ bandomojo laikotarpio rezultatų vis dėlto nematyti, patartina kreiptis pagalbos į dermatologą, o tik po to imtis kokių nors kitų priemonių.
-
Kreipkis į specialistus. Dermatologas tau ne tik parinks tinkamą kremą arba prausimosi priemonę, padėsiančią išvalyti odą ir pašalinti nuo jos paviršiaus kenksmingas bakterijas, bet ir prireikus išrašys medikamentų arba vitaminų, kad su problema kovotum ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus.
-
Riebiai odai reikia skirti ypatingą dėmesį. Tie, kurių odos riebalų sekrecija labai intensyvi, labai rizikuoja įsitaisyti negražių veido „puošmenų“. Štai kodėl reikia naudoti tuos produktus, kurie tinka būtent tavo odos tipui, taip pat pasikonsultuoti su dermatologu apie tai, kaip būtų galima konkrečiu atveju užkirsti kelią inkštirų ir spuogų atsiradimui.
-
Nepamiršk namų gamybos priemonių. Naminė kosmetika padės ne tik sutaupyti, tačiau ir veiks efektyviau, bus naudingesnė, kadangi veikliųjų medžiagų daug, o dirbtinių priedų, aromatizatorių, dažiklių ir kito šlamšto, neduodančio jokios naudos, tik padedančio suteikti gaminiui prekinę išvaizdą, nebus. Pavyzdžiui, net ir be dermatologo patarimo kovojant su šia problema ir turint riebią odą galima kartą per savaitę pasidaryti molio kaukę – miltelių turėtum rasti kiekvienoje vaistinėje. Molyje yra gausybė elementų (įskaitant ir sierą), kurie padeda pašalinti riebalų perteklių, patempia odą ir sutraukia poras.
-
Taisyklingas kasdienis valymas. Dėl hormoninių pokyčių daugeliui moterų kas mėnesį iškyla nepageidaujamų spuogų. Jie gali išnykti, o po to pasirodyti ir vėl. Todėl būtina kasdien taisyklingai prižiūrėti savo odą, valyti ją net ir tuo atveju, kai būklė tave tenkina, kai matai odos sveikimo požymius. Į kasdienės odos priežiūros rinkinį patenka ne tik prausimosi priemonės, losjonai ir kremai, bet taip pat ir rimtesni preparatai, kuriuos išrašė tavo gydytojas.
-
Reikėtų skirti odos problemų tipus. Labiausiai paplitę spuogai balta viršūnėlė (jie yra po odos paviršiumi). Juodi taškai yra ant odos dangalų, ir spalva jų tokia ne dėl purvo, o dėl to, kad riebalai porose oksiduojasi. Nereikia nė sakyti, kad skirtingiems problemų tipams reikia ir skirtingų sprendimo būdų: atsikratyti juodų taškelių geriausia veikiant odos paviršių, norint įveikti spuogus ir furunkulus teks naudoti tas priemones, kurios prasiskverbs giliau.
-
Ne tik paaugliai kenčia nuo spuogų. Maždaug 80 % visos žmonijos ši problema yra gana įprastas reiškinys. Dažniausiai spuogų atsiranda ant veido, tačiau jų gali būti ir ant kitų kūno vietų. Paprastai pats pikas pastebimas lytinio brendimo laikotarpiu, tačiau tiesa ta, kad problema neaplenkia nei suaugusiųjų, nei visai mažų vaikų.
Komentarai (10)
reikia pirkti kazka ,nes man mama nupirks toki nuo inkstiru yra ir nuo spuogu.ieskokit turi but zurnaluose nors man mama ju kazkur parauna.