Ginekologinės ligos ar infekcijos – vienos nemaloniausių. Vis tik nemažos dalies jų galima išvengti kiek pakeitus savo higienos įpročius. Didžiausias iššūkis – rasti aukso vidurį: intymi higiena turi būti pakankama, bet ne perdėta.
Intymių vietų perštėjimas, paburkimas ar pagausėjusios išskyros, tokios infekcijos kaip bakterinė vaginozė ar pienligė – visų šių nemalonumų priežastimi gali tapti neteisingi higienos įpročiai. Vis tik kur kas dažniau juos sukelia ne švaros trūkumas, o jos perteklius.
Kasdienai pakaks prausiklio
Perdėta higiena gali sutrikdyti natūralias apsaugines organizmo funkcijas ir taip atverti kelią ligoms. Sveikos moters organizmas gali pats įveikti kai kurias infekcijas. Makšties terpėje yra pieno rūgšties, kuri užkerta kelią mikrobams, todėl šie neplinta. Nepatogumai prasideda sumažėjus pieno rūgšties išsiskyrimui. Taip atsitikti gali dėl nusilpusio imuniteto, streso, antibiotikų vartojimo ir perdėto rūpinimosi intymia higiena.
Kada higienos tampa per daug? Pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Zitos Janušauskienės, taip nutikti gali tada, kai naudojami per stiprūs, intymių vietų mikroflorą pažeisti galintys prausikliai, taip pat, jei be reikalo naudojama per daug higienos priemonių. Kai kuriose higienos priemonėse gali būti papildomų dirgiklių, kurie taip pat gali turėti nemalonių pasekmių.
„Išlaidauti higienos priemonėms nebūtina – daugeliui moterų kasdien pakanka naudoti tik tinkamai pasirinktą specialų prausiklį. Kitos priemonės, pavyzdžiui, drėgnos servetėlės, intymios higienos dezodorantai ar net higieniniai įklotai turėtų būti naudojami tik tada, kai būtina, o ne tapti kasdienio švaros ritualo dalimi“, – sako Z. Janušauskienė.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai