Išvažiavote į sodybą: gaivus, tyras oras, saulė ir maloniai dvelkiantis vėjelis. Šiek tiek pailsėjote, vėliau apibėgote daržus ir nuveikėte kitus “privalomuosius” lauko darbus. Viskas buvo puiku iki to laiko, kai... nugarą pervėrė tiesiog nepakeliamas skausmas. Taip – tai baisusis radikulitas.
Kaip atsiranda radikulitas?
Dažniausiai radikulitą sukelia raumenų pertempimas ar tiesiog sužalojimas. Todėl nieko keisto, kad nugaros skausmus pradedame jausti pabuvę vėjuotoje aplinkoje ar sunkiau padirbėję. Pažeistos smegenų nervų šaknelės iš karto ima siųsti skausmingus signalus, pranešančius apie uždegimą.
Ne veltui radikulitas dažnai vadinamas “sodininkų liga”. Nuolatos susilenkę daržuose, visą dieną įsikibę į kastuvus ar kitas sodininkystės priemones sukaistame, išsirengiame ir mėgaujamės net ir menkiausio vėjelio gūsiais, kurie taip puikiai atgaivina, tačiau mūsų nugaroms tikrai nedaro jokios paslaugos.
Vyresniame amžiuje radikulitą sukelia ne tik sunkus fizinis darbas, bet ir tiesiog senstantys stuburo tarpslanksteliniai diskai, kurių sumažėjęs elastingumas sudaro trintį ir sukelia skausmus.
Kaip padėti savo nugarai?
Žinoma, geriausia iš anksto pasisaugoti, kad radikulitas aplamai neatsirastų, tačiau kalbėti kaip visuomet kur kas lengviau nei padaryti. Jei vis dėl to radikulitas įveikė jūsų nugarą, siūlome išbandyti keletą labai veiksmingų priemonių:
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (6)