Specialistų teigimu, jie nepailsdami aiškintų, kaip reabilituotis po smulkių nugaros traumų, kurias šiltuoju metų laiku patiriame nuolat – dažniausiai plėšydamiesi sode ir darže, – jei tik į jų žodžius nors kažkas įsiklausytų. Tačiau mes – išdidi tauta, ir gydytis pirmiausiai bandome patys: jei paskausta nugarą, darome išvadą, kad reikia miegoti ant grindų ir teptis visokiausiais tepalais, trintis žolelėmis, kol palengvės.
Deja, sako traumatologai-ortopedai, labai dažnai tokie metodai visiškai niekuo nepadeda nei stuburui, nei nugaros raumenims.
Apie ką įspėja skausmas
Kai negalite nei atsitiesti, nei pasisukti – skauda visa nugara. Vadinasi, pertempėte raumenis. Arba dėl per didelio fizinio krūvio įvyko nedidelis stuburo slankstelių poslinkis.
Ką daryti? Palikite kurį laiką raumenis ramybėje. Nedarykite staigių judesių, nemosuokite kastuvu ir netampykite sunkių kibirų – verčiau pagulėkite. Ilgai sėdėti, kai taip skauda nugarą, nesveika, tokioje pozoje pernelyg įtempiami ir taip jau įtempti raumenys.
Apmalšinti skausmą padės vaistai nuo uždegimo. Patys populiariausi tokiu atveju būna preparatai ibuprofeno pagrindu. Tačiau jie kenkia skrandžiui, jų jokiu būdu negalima gerti nevalgius, įspėja medikai. Kitas variantas – vaistai su veikliąja medžiaga nimesulidu.
Jeigu skausmas labai stiprus, geriau jį atakuoti ir tabletėmis, ir tepalais. Vienas tepalas nugarai nepadės, nes didelė tikimybė, jog uždegimo židinys yra kur kas giliau.
Kai suriečia ūmus skausmas juosmens srityje. Jis gali kamuoti ir pusvalandį, ir kelias dienas. Paprastai skausmas perveria staiga pakėlus kokį nors sunkų daiktą arba netinkamai pasisukus. Be to, skausmas eina į sėdmenis, klubą, o blogiausia būna, jei nusileidžia žemiau kelio ar net iki kojų pirštų.
Komentarai