Atostogos – tai laikas, kai visus rūpesčius norisi palikti namie. Poilsio savaitė ar dvi reikalinga kiekvienam iš mūsų, siekiant išvengti pervargimo ir jį lydinčių liūdnų pasekmių sveikatai. Tačiau ir per atostogas, o tiksliau – dar prieš jas, reikėtų apgalvoti, kad ligos puola ir kelionių metu. Tinkamai sukomplektuota vaistinėlė padės jų išvengti ar bent jau sumažinti nemalonius simptomus.
Dažniausiai užklumpančios ligos
Paradoksalu, tačiau atostogos – ne tik malonus poilsis, leidžiantis bent trumpam pabėgti nuo kasdienių darbų. Mūsų organizmui jos sukelia ir nemenką stresą. „Pasikeitusi aplinka, klimatas bei mityba daro neišvengiamą įtaką imunitetui, jo gynybinėms funkcijoms. Todėl lengviau „prikimba“ peršalimo virusai bei pasireiškia įvairios alerginės reakcijos. Neįprastas maistas sukelia nelauktus virškinimo sutrikimus: pykinimą, vėmimą ar viduriavimą“, – teigia vaistininkė Audronė Levickienė.
Pasak jos, atostogų metu privalu atidžiau įsiklausyti į savo organizmą, nuosekliau stebėti, kaip jaučiatės. Nevertėtų ranka numoti į sutrikusios sveikatos signalus, ypač tada, jei turite problemų dėl širdies ir kraujagyslių sistemos. Pasirinkus aktyvų poilsį, svarbu realiai įvertinti savo fizinį pasirengimą, nepersitempti ir neužbaigti atostogų su tvarsčiais ar dar liūdniau – gipsu.
Privalomi vaistai atostogaujant
„Sergant lėtinėmis ligomis, į atostogų vaistinėlę pirmiausia įsidėkite kasdien geriamus vaistus. Pasirūpinkite, kad jų nepritrūktų visos kelionės metu. Ta pati taisyklė galioja ir vartojant kontraceptines tabletes. Šie vaistai dažniausiai parduodami tik su receptu, todėl gali kilti problemų norint juos įsigyti. Nebent turėsite galiojantį receptą ir keliausite po Europos Sąjungos valstybes. Tačiau geriau viskuo pasirūpinti iš anksto“, – pataria A. Levickienė.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai