Žagsulys – tai nespecifinis kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis kaip nevalingas, spazmiškas diafragmos trukčiojimas ir sukeliantis daugybę nepatogumų ir nemalonių pojūčių. Jį be aiškios priežasties patiria daugybė sveikų žmonių, tačiau gerai tai, kad prastai jis yra nekenksmingas.
Žinoma, kad kai kurie veiksniai gali išprovokuoti žagsulio atsiradimą: tai – bendras kūno atšalimas (dažniausiai mažiems vaikams), apgirtimas, persivalgymas. Sutrikus rijimui ir įstrigus maistui toje stemplės vietoje, kur ji pereina į skrandį, atsiranda spazmai.
Žagsėti galime pradėti ir dėl sudirginto diafragmos nervo. Kodėl taip nutinka – nėra žinoma, tačiau jis perduoda diafragmos raumenims impulsą susitraukti, dėl to kyla nekontroliuojami spazmai. „Įprastas“ žagsulys – tai nervinio tiko apraiška.
Kartais žagsulys pasireiškia sergant galvos ar nugaros smegenų, infekcinėmis ligomis, sudirginus psichiką. Jeigu jis nepraeina ir nuolat kartojasi, būtina kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti priežastį, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas. Sergant inkstų nepakankamumu nuolatinis žagsulys taip pat nėra retas reiškinys, jis gali atsirasti ir dėl stemplėje, krūtinės ląstoje arba diafragmoje augančio absceso ar naviko, taip pat kaip šalutinis nuskausminamųjų vaistų poveikis.
Nors medicina sparčiais tempais žengia į priekį, iki šiol ji nepajėgi paaiškinti tikslių žagsulio atsiradimo priežasčių ir pasiūlyti universalios jo gydymo priemonės. Vis dėlto yra būdų išspręsti šią problemą.
Norintiems atsikratyti žagsulio reikia nutraukti diafragmos ir stemplės spazmus. Paprastai užtenka atlikti keletą kvėpavimo pratimų ar nukreipti dėmesį. Kuomet žagsulys ilgai nepraeina, jūs labai stengiatės, kad jis išnyktų, o tai priverčia tik dar labiau įsitempti diafragmą.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai (8)