Kartais plaukų augimo greitis mūsų netenkina – mums atrodo, kad jie tiesiog „stovi vietoje“, nors ir galiukus reguliariai pakerpame, ir plaukus kaukėmis palepiname... Kodėl? Ir ką daryti?
Kodėl plaukai neauga?
Lėtas plaukų augimas yra daugelio įvairaus amžiaus moterų rūpestis. Laimei, greitesnis plaukų augimas yra pasiekiamas - reikia tik šiek tiek pastangų ir nemažai kantrybės. Ilgi plaukai neužaugs per naktį, tačiau paspartinti jų augimą galite net ir natūraliomis priemonėmis namų sąlygomis.
Lėto plaukų augimo priežasčių yra ne viena. Pagrindinės iš jų – genetika, nepakankama priežiūra ir vitaminų bei mikroelementų trūkumas.
Bendrieji plaukų priežiūros patarimai
„Ne!“ dažnam galvos plovimui. Galvos oda išskiria riebalus, kurie natūraliai drėkina ir apsaugo plaukų šaknis. Jei plaukai labai riebaluojasi, galvą perplaukite ne karštu, vėsiu vandeniu. Jei galvą būtina plauti kasdien - naudokite kasdieniniam naudojimui tinkamą šampūną. Sausas šampūnas yra tinkama alternatyva kasdieniniam plovimui - sugeria riebalų perteklių, plaukai atrodo švarūs ir purūs.
Naudokite kondicionierių tinkamai. Kondicionierius padeda atstatyti plaunant galvą prarastas medžiagas, todėl jį reikėtų naudoti po kiekvieno plovimo. Netepkite kondicionieriaus ant galvos odos, o tik ant plaukų. Palaikykite 1-2 minutes ir kruopščiai išplaukite.
Saugokite šlapius plaukus. Šlapi plaukai yra labai pažeidžiami. Netrinkite išplautų plaukų rankšluosčiu, o tik švelniai nusausinkite. Šlapius plaukus šukuokite ypač atsargiai, retomis šukomis, pradėkite nuo galiukų ir užbaikite šaknimis. Neikite miegoti šlapiais plaukais.
Nekirpkite plaukų dažniau nei tai iš tiesų būtina. Tai, kad plaukus būtina kirpti reikia ne rečiau kaip kas 6-8 savaitės, yra mitas. Iš tikrųjų plaukų galiukus pakirpti reikia tik tada, kai jie pradeda skilinėti ir atrodo nesveiki. Dažnas kirpimas plaukų augimui įtakos neturi – jie auga iš šaknų.
Kokią įtaką plaukų augimui daro jūsų gyvenimo būdas?
Atsakymas paprastas: labai didelę. Plaukų augimo greitį ir būklę lemia ir tai, kaip mes su jais elgiamės, ir tai, ką valgome. Kai kurie maisto produktai yra ypač svarbūs plaukų sveikatai. Tai žuvis, ypač lašiša, ankštiniai produktai (pupelės, lęšiai), žaliosios daržovės (špinatai, brokoliai, salotos, avokadai), riešutai ir kt. Šiuose produktuose gausu maisto medžiagų ir vitaminų, būtinų plauko augimui ir tvirtumui.
Plaukų augimą skatina ir sportas - 25 minučių trukmės mankšta pagerina viso kūno (taip pat – ir galvos odos kraujotaką), taip skatindama greitesnį maisto medžiagų patekimą i plauko folikulą.
Kokios sudedamosios naminių kaukių dalys efektyviausios, norint paskatinti plaukų augimą?
Kaukės plaukų augimui
Siūlome išbandyti keletą plaukų kaukių, stimuliuojančių augimą ir padedančių kovoti su įvairiomis plaukų problemomis.
Ricinos aliejaus kaukė. Tiesiog pašildykite virš vandens vonelės (kol sušils) ir įtrinkite juo plaukų šaknis. Ši kaukė bus efektyvi, jeigu ją laikysite šiltai. Todėl nepamirškite galvos apsukti maistine plėvele, rankšluosčiu ir palaikyti 15 minučių. Po to išplaukite su šampūnu. Šios kaukės efektyvumas įrodytas jau prieš kelis šimtmečius. Plaukai taps tarsi šilkiniai, tankesni ir sveikesni. Procedūrą kartokite reguliariai, 1-2 kartus per savaitę.
Ruginės duonos kaukė. Padeda paskatinti plaukų augimą ir sustiprinti juos per visą ilgį. Reikia: 1 litro vandens, 300 g ruginės duonos, 5 lašų eterinio rozmarinų aliejaus. Vandenį užvirinkite, užpilkite juo duoną ir palikite uždengę 20 minučių. Pertrinkite trintuvu ir įlašinkite rozmarinų aliejaus, viską labai gerai išmaišykite. Išsiplaukite galvą su šampūnu, ištepkite paruošta mase plaukų šaknis, apsukite galvą maistine plėvele, o po pusvalandžio išplaukite su šiltu vandeniu.
Kokosų pieno kaukė. 50 ml kokoso pieno atskieskite 50 ml verdančio vandens. Gerai išmaišykite. Įtrinkite į plaukų šaknis ir pusvalandį palaikykite. Šią kaukę reikėtų daryti ant švarių plaukų, tad uždėkite ją po galvos plovimo. Po to pakaks išskalauti šiltu vandeniu. Kokoso pienas stimuliuoja plaukų augimą. Darykite 1-2 kartus per savaitę.
Kiaušinių, bananų ir medaus kaukė. Sudėtis: 1 kiaušinis, 1 bananas, 1 arbatinis šaukštelis medaus, 1 arbatinis šaukštelis pieno, 5 arbatiniai šaukšteliai alyvuogių aliejaus. Viską gerai išmaišykite, ištepkite plaukus ir galvos odą, palikite pusvalandžiui ir kruopščiai išplaukite su vandeniu ir šampūnu. Nepamirškite kondicionieriaus.
Alyvuogių aliejaus kaukė. Nusipirkite tikro alyvų aliejaus, nors jis ir nepigus. Žema kaina išduoda jo prastą kokybę. Įtrinkite aliejų į galvos odą, o taip pat su šukomis iššukuokite ir pačius plaukus. Po 2 valandų išplaukite galvą. Galvą plauti reikės kelis kartus, kol nuplausite aliejų ir panaikinsite jo kvapą. Tačiau verta! Jau po kelių procedūrų jūsų plaukai įgaus sveiko žvilgesio. Naudokite 1 kartą per savaitę.
Alyvuogių, kokosų ir ricinos aliejaus kaukė. Sumaišykite aliejus lygiomis dalimis, užtepkite gautą masę ant plaukų šaknų ir gerai įmasažuokite. Tam skirkite bent kelias minutes. Užsidėkite maudymosi kepuraitę arba uždenkite plaukus plėvele ir apvyniokite rankšluosčiu. Plaukus išplaukite po valandos ir perskalaukite vandeniu su citrinų sultimis.
Pomidorų kaukė. Jums prireiks prinokusio pomidoro. Nuplikykite jį ir nulupkite odelę. Kruopščiai sutrinkite iki vientisos košelės ir padenkite ja plaukų šaknis. Nuplaukite po 15–20 minučių.
Petražolių sėklų kaukė. Sutrinkite sėklas iki miltelių ir įtrinkite į plaukų šaknis. Palaikykite pusvalandį ir perplaukite galvą. Naudokite kelis kartus per savaitę.
Svogūnų kaukė. Sumaišykite 2 valg. š. svogūnų sulčių su 6 valg. š. varnalėšų šaknų nuoviro. Gautu skysčiu įtrinkite plaukų šaknis ir pridenkite plėvele. Po valandėlės perplaukite plaukus šampūnu.
Garstyčių kaukė su kefyru. Stiklinę kefyro gerai sumaišykite su 1 kiaušinio tryniu ir 1 valg. š. sausų garstyčių miltelių. Užtepkite kaukę ant plaukų šaknų ir laikykite ne trumpiau kaip 40–60 minučių. Procedūrą kartokite bent kelis kartus per savaitę visą mėnesį.
Medaus kaukė. Kuo dažniau plaukus palepinkite tokia priemone: sumaišykite 1 valg. š. medaus ir kiaušinio trynį iki vientisos masės ir paskirstykite ant šaknų. Plaukus pridenkite plėvele, apsukite rankšluosčiu ir pabūkite taip valandą.
Garstyčių kaukė su medumi. 1 arbatinį šaukštelį garstyčių miltelių sumaišykite su arbatiniu šaukšteliu cukraus (kuo jo daugiau, tuo labiau degins garstyčios). Tada įpilkite 3–4 šaukštus augalinio aliejaus, 1 šaukštą medaus ir 1 šaukštą ramunėlių antpilo. Viską gerai išmaišykite, įdėkite baltojo molio – tiek, kad išeitų kremo konsistencijos masė. Jeigu ji išėjo per tiršta, galima įpilti truputėlį vandens. Prieš plovimą ištepkite sausus plaukus šia kauke ir įtrinkite ja šaknis. Užsimaukite maišelį ir apsivyniokite rankšluosčiu. Kaukė turi deginti. Kai taps nepakenčiama, nuplaukite šiltu vandeniu, o tada galite naudoti šampūną. Paprastai laikyti patartina nuo 15 iki 40 minučių. Pirmą kartą nepersistenkite, nes galite nusideginti galvos odą. Pirmą mėnesį darykite tokią kaukę kas antrą dieną, o po to – kartą ar du per mėnesį (galėsite kaitalioti su kitomis kaukėmis). Jau labai greitai pastebėsite, kad pridygo daug naujų plaukų, o senieji nustojo slinkti.
Alaus ir kiaušinių kaukė. 2 kiaušinių trynius suplakite iki putų ir sumaišykite su 200 ml alaus. Užtepkite gautą masę ant visų plaukų, daugiausia dėmesio skirkite šaknims. Uždenkite plėvele ir maudymosi kepuraite. Po valandėlės ištrinkite galvą šampūnu.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai