Deja, šlapimas – tai ne tas dalykas, į kurį dažnai kreipiamas dėmesys. O juk šlapinimosi dažnumas, šlapimo spalva ir kvapas gali daug pasakyti apie jūsų sveikatos būklę, pavyzdžiui, ką valgėte, ar dažnai vartojate alkoholinius gėrimus ir kokiomis ligomis sergate.
Šlapimo spalvos ir kvapo pasikeitimai gali būti susiję su paprasčiausiais mitybos įpročiais ir kai kurių maisto produktų vartojimu. Tačiau tuo pačiu metu tai gali būti pirmasis rimtų susirgimų, pavyzdžiui, vėžio ar infekcijų, požymis. Taigi neskubėkite unitaze nuleisti vandens...
Spalvos pokyčiai
Įprastai šlapimas būna geltonos spalvos, nes jį veikia pigmentas urochromas. Priklausomai nuo konsistencijos, šlapimo spalva gali svyruoti nuo šviesiai geltonos iki gintaro geltonumo. Jei šlapimo spalva tamsi – tai požymis, kad geriate nepakankamai daug skysčių. Kad tinkamai funkcionuotų, organizmui reikia atitinkamo skysčių kiekio. Kai tų skysčių patenka per mažai, organizmas bando juos išsaugoti, todėl šlapimas tampa labiau koncentruotas ir savaime – tamsesnis.
Ir priešingai – jei šlapimo spalva labai šviesi, vadinasi vartojate didelį kiekį skysčių arba geriate diuaretinius vaistus, skatinančius organizmą atsikratyti vandens pertekliaus.
Kai kurie vaistiniai preparatai gali suteikti šlapimui fluoresceninį žalsvą ar melsvą, morkos – oranžinį, vitaminai – geltoną atspalvį, o rudas šlapimas įspėja apie galimas paveldimas ligas, pavyzdžiui, porfiriją (kraujo liga).
Raudona šlapimo spalva įprastai rodo, kad šlapime yra kraujo, o netgi nedidelis kiekis kraujo gali reikšti, kad į organizmą pateko infekcija (cistitas, uretritas ir kitos šlapimo takų ligos) arba žmogus serga onkologinėmis ligomis. Pastebėjus raudoną šlapimą būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Komentarai (8)