Inkstai – gyvybiškai svarbus ir ne vieną funkciją atliekantis organas. Jis atsakingas už vandens ir druskų pusiausvyrą organizme, susikaupusių nereikalingų ar galutinių produktų pašalinimą ir hormonų išskyrimą. Kažkuriai iš šių funkcijų sutrikus galima pastebėti tokius simptomus kaip kūno patinimai, dažnas šlapinimasis ir pakitusi šlapimo spalva, krečiantis šaltis, galiausiai inkstų skausmas ir aukšta temperatūra.
Be tam tikrų kūno pokyčių ir pasikeitusios šlapimo spalvos inkstų skausmas yra svarbus požymis, rodantis, kad tikriausiai turėsite problemų su inkstais. Jeigu pajutote skausmą apatinėje nugaros dalyje ar šonuose ir jis niekur nedingsta, turėtumėte susirūpinti ir pasitikrinti, ar nesergate ūminiu pielonefritu, inkstų akmenlige ar lėtiniu inkstų nepakankamumu.
Ūminis pielonefritas
Ūminis pielonefritas, liaudiškai vadinamas tiesiog inkstų uždegimu, yra itin dažna inkstų liga, daugiau pasitaikanti moterims ir vaikams. Uždegimą inkstuose sukelia žarnyno bakterijos (dažniausiai Escherichia coli ), patekusios į šlapimo sistemą. Kadangi moterų šlaplė yra netoli išangės, bakterijos gali lengviau patekti į šlapimo sistemą. Kiek rečiau šia liga susergama ir per kraują, ypač, jei tuo metu susilpnėjęs žmogaus imunitetas. Pielonefritui jautresni yra žmonės, turintys inkstų akmenų, sirgę šlapimtakių ligomis, taip pat nėščiosios. Ligos simptomai dažniausiai pasireiškia staiga: pradėjus dažnai ir skausmingais šlapintis netrukus imama karščiuoti, juntamas skausmas ties juosmeniu. Pielonefritas yra gydomas antibiotikais. Būtina pabaigti visą antibiotikų gydymo kursą, kad liga nepasikartotų arba nepereitų į lėtinį pielonefritą. Jeigu ūminis inkstų uždegimas negydomas laiku, ligoniui gali išsivystyti ūmus inkstų nepakankamumas.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai (3)