Ką reikia žinoti apie nagų grybelį?

Ką reikia žinoti apie nagų grybelį?

Ne dėl visų sveikatos sutrikimų ryžtamės apsilankyti pas gydytoją. Nagų grybelis – liga, kurios nereikia bijoti ar gėdytis, tačiau ir ignoruoti jos negalima. Ką apie ją reikia žinoti?
 
Kas yra nagų grybelis?
 
Nagų grybelis, arba onichomikozė, yra užkrečiama lėtinė infekcinė liga, kurią sukelia dermatofitai (paprasčiau tariant, įvairūs patogeniniai grybeliai), mieliagrybiai arba pelėsiniai grybai. Dėl pastarųjų nago plokštelė praranda blizgesį, tvirtumą ir tampa neskaidri, įgauna pilkšvai gelsvą atspalvį, taip pat nyksta antnaginė odelė. Lygus nago paviršius ilgainiui tampa gruoblėtas. Ima keistis ir paties nago storis: jis vis labiau storėja ir įgauna vizualiai neišvaizdžią formą.
 
Kaip parodė Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys, dabar pasaulyje grybelinėmis infekcijomis serga net 20 % Žemės gyventojų – net kas penktas mūsų planetos gyventojas susiduria su šia nemalonia nagų ir odos liga.
 
Kaip juo užsikrečiama?
 
Nors iš pirmo žvilgsnio faktas, kad gyvenamoji klimato juosta gali daryti įtaką nagų grybelio atsiradimui, gali pasirodyti gana keistas, tačiau kaip bebūtų, toks teiginys yra teisingas. Tai yra glaudžiai susiję su tuo, jog mūsų gyvenamosiose zonose beveik ištisus metus yra dėvima uždara avalynė. Batuose, ypač pagamintuose ne iš natūralių, bet sintetinių medžiagų, labai dažnai kaupiasi drėgmė. Tokiu būdu sukuriama tobula terpė atsirasti ir daugintis grybeliui, bei vystytis mikozei (onichomikozės sinonimas).
 
Žinoma, nagų grybelio atsiradimo priežastimi gali būti ne tik avalynė. Labai dažnai susilpnėjęs imunitetas ar lankymasis bendro naudojimosi saunose, baseinuose yra vieni iš pagrindinių faktorių, skatinančių šios infekcinės ligos atsiradimą. Retkarčiais net padidėjęs prakaitavimas ir smulkios pėdų traumos gali neigiamai paveikti nagą bei odą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių

Kitas faktas