Visi turi savų silpnybių maistui, bet kartais ima ir mirtinai užsigeidžia kažko labai specifiško. Kodėl?
Kad ir kaip būtų keista, tokių kaprizų tikrais kaprizais net nederėtų vadinti, įspėja specialistai. Anot jų, labai dažnai žmonių įgeidžiai maistui ne prasčiau už tyrimus pasufleruoja, kokių medžiagų stokoja organizmas.
Norisi pieno?
Jus nuolat traukia prie pieno produktų: sūrio, kefyro, varškės – net nesvarbu, nes tinka viskas? O kartais dar ir atrodo, kad dantimis galėtumėte tinką nuo sienos nugraužti? Tokiais atvejais diagnozė būna aiški: jūsų organizmui trūksta kalcio. Arba dar, tikėtina, tokių nepakeičiamų aminorūgščių, kaip lizinas, leucinas ir triptofanas.
Trokštate saldumynų?
Pastebėta, kad juos mėgsta žmonės, kuriems tenka daug dirbti (ypač protinį darbą) arba kurie turi bėdų dėl nervų. Kodėl, paaiškinti labai paprasta: gliukozė dalyvauja streso hormono adrenalino gamyboje, taigi nervindamiesi labai greitai išeikvojame organizmo cukraus atsargas. O tada nesąmoningai skubame šią netektį kompensuoti gabalėliu torto, pora saldainių ar pyragaičiu.
Gal šokolado?
Beje, toks įgeidis visai nereiškia, jog esate priklausomi nuo saldumynų. Tiesiog šokolade gausu naudingų medžiagų, kurių dauguma palaiko smegenų veiklą. Šokoladą valgo tie, kam stinga energijos, žvalumo, sunku susikaupti ar ištverti stresą.
Kad taip silkutės…
Jeigu moteris nori sūraus ar aštraus maisto, tai dar nebūtinai nėštumo ženklas. Aistra raugintiems agurkėliams bei marinuotiems pomidorams gali byloti apie organizme įsiplieskusį uždegimo arba infekcijos židinį. Neretai potraukį sūriam maistui sukelia šlapimo šalinimo organų sistemos bėdos: cistitai, prostatitai, kiaušidžių uždegimai. Arba jūsų organizmui tiesiog trūksta chloridų. Na, o jeigu norisi konkrečiai silkės ir nieko kita, gali būti, jog dar stokojate ir naudingųjų aminorūgščių, tokių, kaip omega-6.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai