Daugeliui kartais sutrinka skrandžio veikla. Dažni sutrikusios skrandžio veiklos simptomai yra: pykinimas, nevirškinimas, vėmimas, vidurių pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Gali būti ne viena skrandžio sutrikimo priežastis, o gydymas skirtis priklausomai nuo pagrindinės negalavimo priežasties. Laimei, įvairūs maisto produktai gali palengvinti skrandžio sutrikimo simptomus ir greičiau padėti jaustis geriau.
9 maisto produktai, palengvinantys skrandžio sutrikimus:
Imbieras gali palengvinti pykinimą ir vėmimą. Imbieras gali padėti sumažinti pykinimą ir vėmimą, ypač tais atvejais, kai pastarieji negalavimai kyla dėl: nėštumo, atliktų chirurginių intervencijų, chemoterapijos ar kinetozės (judėjimo sukeltos ligos, kuomet pradeda pykinti skrendant lėktuvu, važiuojant automobiliu, ir t.t.). Buvo atlikti tyrimai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 500 nėščių moterų, ir nustatyta, kad vartojant 1 gramą imbiero per parą, nėštumo metu moteris pykino net 5 kartus rečiau nei tas, kurios nevartojo imbiero.
Ramunėlės gali sumažinti vėmimą ir žarnyne jaučiamą diskomfortą. Ramunėlė yra viena dažniausiai naudojamų natūralių priemonių skrandžio veiklos sutrikimams palengvinti. Atliktas tyrimas su gyvūnais parodė, kad ramunėlių ekstraktai palengvino pelių viduriavimą, mažindami žarnyno spazmus ir mažindami išmatose išsiskiriančio vandens kiekį, tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad mokslininkai išsiaiškintų, ar ramunėlės tiek pat veiksmingos ir žmonėms.
Pipirmėtė gali palengvinti dirgliosios žarnos sindromo simptomus. Pipirmėtės, ypač vartojamos kaip pipirmėčių aliejus, gali padėti sumažinti skrandžio skausmą, vidurių pūtimą, dujų išsiskyrimą ir viduriavimą tiems, kuriems yra dirgliosios žarnos sindromas. Mokslininkai mano, kad pipirmėčių aliejus atpalaiduoja virškinamojo trakto raumenis, sumažindamas žarnyno spazmų (galinčių sukelti skausmą ir viduriavimą) sunkumą.
Saldymedis gali sumažinti virškinimo sutrikimus ir gali padėti išvengti skrandžio opų. Saldymedžio šaknis gali būti naudinga malšinant skrandžio skausmą ir virškinimo sutrikimus, kuriuos sukelia opos ar rūgšties refliuksas. Keli atlikti tyrimai parodė, kad reguliariai vartojami saldymedžio papildai gali pašalinti H. pylori bakterijų skaičiaus peraugimą (jos sukelia pilvo pūtimą ir rėmenį), sumažinti nemalonius sutrikusios skrandžio veiklos simptomus ir netgi skatinti skrandžio opų gijimą. Saldymedis yra žarnyną raminanti žolelė, kuri padeda sumažinti uždegimus ir infekcijas, galinčius sukelti skrandžio veiklos sutrikimus.
Linų sėmenys padeda įveikti vidurių užkietėjimą ir malšina skrandžio skausmus. Malti linų sėmenys ir linų sėmenų aliejus gali padėti sureguliuoti tuštinimąsi ir sumažinti dėl vidurių užkietėjimo kilusius skrandžio skausmus. Atlikti tyrimai su gyvūnais parodė, kad linų sėmenys gali veikti kaip prevencinė priemonė nuo skrandžio opų susidarymo, taip pat gali padėti įveikti žarnyno spazmus.
Papaja gali būti veiksminga priemonė skrandžio opoms gydyti ir pagerinti virškinimą. Papaja ne tik gali padėti įveikti vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą ir skrandžio opas, o jos sėklos taip pat gali pašalinti žarnyne esančius parazitus.
Žali (nepilnai prinokę) bananai padeda sustabdyti viduriavimą. Skrandžio veiklos sutrikimą kartais gali lydėti viduriavimas. Žaliuose bananuose yra tam tikros rūšies pluošto, vadinamo atspariu krakmolu (tai prebiotikas, kuris yra gerųjų bakterijų maistas), kuris labai veiksmingai stabdo dėl sutrikusio skrandžio darbo kilusį viduriavimą.
Pektino turintis maistas – obuoliai ir citrusiniai vaisiai, gali užkirsti kelią viduriavimui ir disbiozei (žarnyno mikrofloros pakitimams). Pektinas – augalinių skaidulų rūšis, esantis obuoliuose ir citrusiniuose vaisiuose, gali padėti sutrumpinti viduriavimo trukmę ir palaikyti sveikų žarnyno bakterijų augimą.
Skaidrūs skysčiai su elektrolitais gali užkirsti kelią dehidratacijai. Kuomet kamuoja pykinimas ir žmogus vemia, taip pat viduriuoja, jam būtina gerti pakankamai skysčių ir atstatyti organizme prarastus elektrolitus. Dėl vėmimo ir viduriavimo kūnas netenka elektrolitų, t. y. mineralų, kurie palaiko kūno skysčių balansą ir tinkamą nervų sistemos funkcionavimą. Lengvą dehidrataciją galima atstatyti geriant skaidrius skysčius ir valgant maistą, kuriame natūraliai yra elektrolitų, tokių kaip: natris ir kalis. Vanduo, vaisių sultys, kokosų vanduo, sportiniai gėrimai, sultiniai ir krekeriai su druska – tai maisto produktai, tinkantys siekiant atstatyti skysčius organizme ir elektrolitų disbalansą, susijusį su lengva dehidratacija. Jei dehidratacija sunki, gali prireikti gerti specialų rehidratacijos tirpalą.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai