Vos gimęs kūdikis patenka į visiškai jam neįprastą aplinką. Be abejo, į ją reaguojama labai jautriai, tad norėdama užtikrinti, kad jis jaustųsi gerai, turi pasirūpinti, kad būtų tinkama oro temperatūra ir drėgmė, atkreipti dėmesį į garsus – juk mažylis prie jų dar nepratęs.
Koks oras ir drėgmė turėtų būti namuose? Grynas oras svarbus mums visiems, tačiau ypač – kūdikiams. Jeigu gyveni didmiestyje, įkvėpti švaraus oro išeik su vaikučiu į miesto parkus, arba išvažiuokite bent savaitgaliais į užmiestį. Tokioje aplinkoje yra tyliau, ramiau, be to, lengviau kvėpuoti.
Namus būtina vėdinti bent bent keletą kartų per dieną (geriausiai tuomet, kai vaikas yra kur nors kitur). Kelioms minutėms plačiai atverk langą – to užteks, kad oras taptų gaivesnis. Jeigu nori palikti jį pravirą, pasirūpink, kad nebūtų skersvėjų (tavo neužgrūdintam mažyliui jie labai žalingi): uždaryk kambario duris, pakabink užuolaidėlę, kad vėjas nepūstų tiesiai į vaiką.
Dar viena problema – per sausas namų oras. Išspręsti ją paprasta: įsigyk oro drėkintuvą. Rinkis tokį, kuris kels mažiau triukšmo ir neerzins tavęs bei mažylio. Jei nenori pirkti elektrinių prietaisų, tuomet ant radiatoriaus padėk indelį su vandeniu. Kad jo garai būtų dar naudingesni, gali įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus, pavyzdžiui, kvėpavimą lengvinančio eukalipto.
Ar kūdikiui užtenka šilumos? Naujagimio termoreguliacija nėra išvystyta ir stabili, todėl tinkama temperatūra turės pasirūpinti tėvai. Įdomu tai, kad mokslininkai nustatė, jog tai, kokią temperatūrą pajunta į pasaulį atėjęs naujagimis, daro įtaką visam jo likusiam gyvenimui: jeigu jis gimė per šaltoje patalpoje – jau po kelių valandų įgyja polinkį į žemą kūno temperatūrą.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai