Gražesnė figūra – tikrai ne vienintelis kasdienių pasivaikščiojimų privalumas. Reguliarus vaikščiojimas taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, riziką susirgti antrojo tipo diabetu, taip pat stiprina kaulus ir gerina kraujotaką. Manote, tai mažai? O iš tiesų tai gali kardinaliai pakeisti visą jūsų sveikatą.
Ėjimas – vienas iš paprasčiausių sporto variantų. Jis nereikalauja jokios specialios įrangos, papildomų išlaidų ir netgi tvirto fizinio pasirengimo. Tai paprasta ir labai veiksminga, o svarbiausia – teikia didelį malonumą.
Vos keletas papildomų žingsnių per dieną – štai ir paprastas būdas pagerinti sveikatą. Taigi, nuo ko pradėti ir ką daryti, kad pasivaikščiojimai būtų maksimaliai naudingi?
-
Pradėkite nuo lengviausio režimo. Jei nesate buvęs sportininkas ar tiesiog ilgą laiką neskyrėte dėmesio sportui, nereikėtų iš karto apkrauti savo raumenų. Persitempus jums bus sunku fiziškai ir pasivaikščiojimai neteiks malonumo, taigi prarasite norą sportuoti vėliau. Pradėkite nuo 3 pasivaikščiojimų per savaitę, po 20 minučių. Vėliau pasivaikščiojimų skaičių padidinkite iki 5, kad bendras savaitės laikas sudaryti 2,5-3 valandas.
-
Kad būtų paprasčiau, turėtumėte nusistatyti aiškų tikslą: arba vaikščiojimo laiką, arba nueitą atstumą. Bet svarbiausia – pasirinkite optimalų ėjimo greitį, nes nuo to, kad 2 valandas eisite lėtu žingsneliu, naudos tikrai nebus.
-
Įsitikinkite, kad jūsų tempai nėra per greiti. Pasidarykite paprastą testą: eiti turite tokiu greičiu, kad galėtumėte lengvai kalbėti. Jei sugebate vienu įkvėpimu lengvai pasakyti 6-8 žodžius, vadinasi tempas nėra per spartus. Jei galite laisvai kalbėti ir daugiau, tuomet tempą reikėtų padidinti.
Komentarai (2)