Kad vaikas sirgtų rečiau: vaistininkės patarimai

Kad vaikas sirgtų rečiau: vaistininkės patarimai

Vieni vaikai per šaltąjį sezoną suserga vos porą kartų, kiti serga kiekvieną mėnesį ar net dažniau. Kas tai lemia ir kaip galime apsaugoti savo atžalas?

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“, esančios Vilniuje, vaistininkė Erika Miliauskytė sako, kad svarbiausia saugoti ir stiprinti vaiko imunitetą, tačiau ne medikamentais, o sveika gyvensena: poilsiu ir tinkama mityba.

„Svarbiausia – pilnavertis maistas ir poilsis. Kalbant apie vaikų maisto racioną, svarbiausia, kad jis būtų subalansuotas. Valgydamas vien bulvių traškučius, saldumynus ir gerdamas kokakolą, vaikas neįgaus stipraus imuniteto, todėl dažnai sirgs, taip pat gali išsivystyti alergijos, dermatitai. Subalansuotoje mityboje dominuoja daržovės, vaisiai, vanduo, o ne sultys, kurios gali sukelti diabetą. Vaikas privalo maitintis reguliariai – valgyti pusryčius, pietus ir vakarienę, tarp valgių gali užkąsti džiovintų vaisių, riešutų. Kaip ir suaugusiems – norint turėti stiprų imunitetą, būtina sveikai maitintis“, - sako vaistininkė.

Anot jos, daržovių vaikui reikėtų valgyti kasdien ir ne po vieną kartą bei kuo įvairesnių, mėsos pakanka vartoti 2-3 kartus per savaitę, taip pat labai svarbu žiūrėti, kokią mėsą renkamės. „Vištieną, kalakutieną valgyti sveikiausia. Kiaulienos apskritai reikėtų vengti, o kitos raudonos mėsos valgyti rečiau. Reikia nepamiršti vartoti ir įvairios žuvies. Labai tinkamos yra riebios žuvys dėl jose esančių Omega rūgščių, kurios ne tik sustiprina imunitetą, bet ir pagerina smegenų veiklą, padeda vaikams susikaupti, ilgesnį laiką išlikti ramesniems. Vaikams labai sveika valgyti įvairias sriubas – tiek trintas, tiek lietuviams labiau įprastas skystas, kuriose daugiau ląstelienos, padedančios palaikyti gerą virškinimo sistemos funkciją. Augančiam organizmui reikia daugiau pieno produktų – pieno, varškės, raugintų pieno produktų – jogurto, kefyro, dėl juose esančio kalcio, reikalingo kaulų augimui. Pieno produktus patartina rinktis tokius, kuriuose mažiau cukraus“, - sako vaistininkė.

Svarbu nepersistengti

Taip pat rūpestinga vaistininkė pataria nepersistengti su asmenine ir bendra higiena. Anot jos, jeigu vaikas augs steriliomis sąlygomis, imunitetas tinkamai nesusiformuos, nes nebus kontakto su aplinkoje esančiomis bakterijomis ir virusais. Tokiu atveju, vaikas nebus atsparus ir sirgs kur kas dažniau. Kita dažna tėvų klaida, pasak vaistininkės, pernelyg šilti rūbai.

„Norėdami apsaugoti vaikus nuo šalčio ir vėjo, dažnai juos rengiame per šiltai. Vaikus reikia rengti pakankamai šiltai, tačiau taip pat būtina stebėti, kad jie neperkaistų: nurengti, prasagstyti striukę, kai įeiname į šiltesnę patalpą, nes sušilęs, suprakaitavęs ir išėjęs į šaltą orą, papūtus šaltam vėjui, vaikas labai greitai gali susirgti“, - sako E. Miliauskytė. Iš vaistinių preparatų vaikų imunitetui stiprinti vaistininkė rekomenduoja preparatus su šeivamedžiu ir ežiuole, kurie gali būti lašų, tablečių ar sirupo pavidalu. Taip pat, jei nėra alergijos, tinka bičių produktai, vitaminas C, kurio gerti reikia rekomenduojamomis dozėmis, nes jo perteklius apkrauna inkstus.

„Reikėtų nepamiršti ir vitamino D. Šio vitamino trūkumas turi įtakos ne tik imunitetui, bet ir kaulų augimui, brendimui bei sveikai nervų sistemai. Prieš vartojant vitaminą D, būtų gerai patikrinti jo koncentraciją kraujyje, nes šio vitamino trūkumas kenkia taip pat, kaip ir jo perteklius, ypač vaikams“, - pataria vaistininkė.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas