Kad vasaros pavojai būtų nebaisūs

Kad vasaros pavojai būtų nebaisūs

Vasara – tai poilsio metas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tačiau, kaip kiekvienam žinoma, kiekvienas pliusas turi savų minusų: naivu tikėtis, kad ji prabėgs idealiai, kad visos dienos bus saulėtos, sportas – be traumų, o iškylos gamtoje – be uodų. Problemų, su kuriomis vasarą susiduria suaugusieji, vaikams nemalonumų pridaro bent dvigubai dažniau.

Kas vasarą gresia vaikams

Būdingiausios vaikų traumos labai priklauso nuo jų amžiaus. 1–3 metų vaikai ir ikimokyklinukai (3–7 metų amžiaus) dažniausiai savo kailiu patiria, kas yra buitinės traumos. Nuo jų visiškai neįmanoma apsisaugoti nei namuose, nei pasivaikščiojimų, nei kelionių metu, nei soduose ir panašiai. O kadangi mažieji nenuoramos šiltuoju metų laiku nelabai nusėdi namuose, pažeidimų už namų slenksčio skaičius sudaro maždaug 75 % visų atvejų.

Vaikai iki 7 metų amžiaus nuolat rizikuoja: dėl to kaltas jų smalsumas, nerangumas ir silpnas fizinis pasirengimas. Kritimai, įpjovimai, vabzdžių įkandimai, nusideginimai prie laužo – tai tik lašas jūroje. Neapsaugoti nuo nelaimių ir vyresni, nors jiems būdingesnės sportinės traumos.

Net ir lengvos traumos gali būti pavojingos

Suaugęs žmogus paprastai gali iš anksto numatyti riziką ir žino, kaip suteikti sau pirmąją pagalbą nelaimės atveju. Viso to negalima pasakyti apie vaikus, ypač – apie pačius mažiausius. Jie visiškai priklauso nuo mūsų, suaugusiųjų. Nereikia manyti, kad sutrenkimas, įpjovimas arba vabzdžio įkandimas tėra nereikšminga smulkmena, niekis, kuris praeis savaime. Į atvirą žaizdą gali patekti infekcija, nuo įgėlimo – prasidėti alerginė reakcija ar net ištikti anafilaksinis šokas. Būtent todėl pirmąją pagalbą reikia suteikti nedelsiant.

2 psl. »

Komentarai (1)

ole 2012-05-28 22:08
nuo visko neapsisaugosi :)

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas