Katės – tikros švaruolės. Pavalgiusios ir pasinaudojusios tualetu jos visada išsiprausia kailiuką – ir su šia užduotimi susidoroja nuostabiai (šiurkštus liežuvėlis tarytum labai tankios šukutės pašalina ant kailio esančius nešvarumus). Be to, laižydama savo kailį, katė stimuliuoja liaukas, esančias prie plaukų pagrindo, kad jos išskirtų skystį, kuriuo suteptas kailis tampa nepralaidus vandeniui ir atrodo blizgesnis. Maudant katę šis skystis nusiplauna, sutrinka balansas, todėl dažnos maudynės daro neigiamą įtaką kailiuko išvaizdai.
Beje, nors daugumai murklių patinka, kai šeimininkai jas myluoja, tačiau po to jos iš karto ima praustis, kad atsikratytų svetimo kvapo. Taip pat katė vėl sulaižo kailį taip, kaip jai patinka.
Jei viskas gerai, katės kailis būna lygus, blizgus, „gerai guli“. Jūs niekada neiššukuosite savo augintinės taip puikiai, kaip ji tai padaro pati. Ir maudynės jai paprastai nėra būtinos – nebent ji išeina į lauką ir ten labai stipriai išsitepa ar užsikrečia parazitais, o profilaktiškai pakanka ir 1 karto per pusę metų.
Jeigu vandens procedūros neišvengiamos, atkreipkite dėmesį į šias rekomendacijas:
- Prieš maudynes katės geriau nemaitinti.
- Turėkite po ranka medvilninį rankšluostį, kuris gerai sugertų drėgmę, ir specialaus šampūno, skirto katėms. Galima naudoti ir sausą šampūną, o iš didelės bėdos rinktis vaikišką muilą ar šampūną.
- Jei naudojate sausą šampūną, tiesiog įtrinkite juo kailį (bet tik ne ant kilimo, nes išvalyti bus labai sunku) ir iššukuokite. Sausas šampūnas katėms kelia mažiau streso, todėl įdrėskimų tikimybė procedūros metu taip pat mažesnė.
- Jei katę maudote vandenyje, jo temperatūra turi būti ne aukštesnė nei 40 laipsnių.
- Suaugusios katės paprastai maudomos vonioje, mažos – dubenyje, iki pusės pripiltame vandens. Vanduo turi siekti katės pilvuką.
- Katę nuleisti į vandenį reikia palaipsniui. Geriausia, kad ant dugno būtų patiestas rankšluostis – taip katė neslys ir jausis šiek tiek drąsiau.
- Trenkant šampūną, murklę reikėtų laikyti už priekinių letenų.
- Prieš maudynes patrumpinkite katės nagučius, šiek tiek pašukuokite kailiuką, kad jis mažiau veltųsi.
- Gerai uždarykite vonios kambario duris – labai tikėtina, kad jūsų augintinė pamėgins pabėgti.
- Saugokite katės ausis, kad į jas nepatektų vandens. Galite uždėti dušo kepuraitę. Nelieskite ir snukučio – katės jį ir pačios kuo puikiausiai nusiprausia.
- Šampūnas labai putoja, jo reikia visai nedaug. Muilas putoja dar šiek tiek mažiau. Nepadauginkite priemonės ir netrinkite per daug intensyviai.
- Maudydami katę užsukite vandenį – triukšmas gali išgąsdinti jūsų augintinę.
- Prausti katę reikia tik rankomis, arba naudojant specialų šepetį gyvūnams.
- Būtų puiku, jeigu maudyti katę padėtų kas nors iš šeimos narių – taip ši procedūra baigsis greičiau: kol vienas laiko katę, kitam patogiau ją greitai išmaudyti.
- Net jei katė tupi ramiai, laikykite ją stipriai, kad nepabėgtų (katės labai gudrios. Pajutusios, kad laikote silpniau, jos gali kaip kulka išlėkti pro duris).
- Pasisemkite kantrybės ir būkite švelnūs.
- Jokio plaukų džiovintuvo! Nusausinkite kailį rankšluosčiu, visa kita jūsų murklė padarys pati. Jei katė leidžiasi, palaikykite ją apsupę rankšluosčiu 5-10 minučių.
- Po maudynių pavaišinkite augintinę jos mėgstamu skanėstu.
Komentarai