Per šventes gausiai patiekalais nukrautas stalas gali tapti nemenku sveikatos išbandymu. Ir visai nesvarbu, ar tai kieno nors gimtadienis, ar vestuvės, ar dar koks nors įvykis – niekam ne paslaptis, kad tokiu atveju valgoma daug kaloringo maisto, fizinis aktyvumas mažas, todėl neišvengiamas ir persivalgymas. Po visų linksmybių jaučiamės pavargę ir apsunkę, o kelnių diržus tenka atlaisvinti net per keletą skylučių. Kaskart pasižadame sau, jog daugiau taip nebus, tačiau...
Persivalgymas – ne tik skrandžio apkrova, kai prastai jaučiamės nuo per didelio maisto ir gėrimų kiekio. Jis gali išprovokuoti rimtas ligas, pabloginti bendrą savijautą. Galimas galvos svaigimas, pykinimas ir silpnumas. Dideliam maisto kiekiui suvirškinti reikia daugiau fermentų, organizmas dėl to patiria savotišką stresą. Didžiausias krūvis tenka skrandžiui, kasai, kepenims, tulžies pūslei. Visi šie organai turi dirbti didesniu pajėgumu, o jeigu jie yra silpnesni arba apie tai, kad jie negaluoja, dar nežinote, per didelis maisto ar gėrimų kiekis gali išprovokuoti daugybę nemalonumų. Net ir kartą persivalgius, ypač, jei kartu vartojamas riebus maistas ir alkoholis, gali kilti kasos uždegimas. Taip „pažadinamos“ įsisenėjusios virškinamojo trakto (skrandžio, kepenų) ligos.
Po sotaus pokylio kartais užtenka pagulėti, pailsėti, ir viskas praeina. Persivalgius jokiu būdu nepulkite sportuoti, nes tuo metu daugiau kraujo susitelkia žarnyne, o kituose organuose jo yra mažiau. Galimi kraujagyslių ir širdies sistemos veiklos sutrikimai, tikėtinas net miokardo infarktas, jeigu esate rizikos grupėje.
Keli patarimai, kaip per šventes mėgaujantis skaniais valgiais ir gėrimais nepakenkti savo sveikatai:
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (5)