Pavasaris po truputį užleidžia vietą vasarai. Termometro stulpelis dienomis kyla vis aukščiau, tačiau rytai ir vakarai šiluma dažniausiai nelepina. Dėl didelių temperatūros svyravimų peršalti nesudėtinga, tačiau tiems, kurie nenori tapti virusų aukomis, specialistai turi ką patarti.
Pasitepkite nosį aliejumi arba kremu. Prieš einant į lauką patartina imtis saugumo priemonių, kurios neleistų „prilipti“ infekcijai. Jums puikiai tiks tepalai, kurių sudėtyje yra oksolino, paprasti aliejai ir vaikiškas kremas. Riebus jų pagrindas užkirs kelią virusams, neleis jiems patekti į jūsų organizmą. Kad apsisaugotumėte, patepkite abiejų šnervių vidinę pusę plonu tepalo sluoksniu, o šią procedūrą kartokite 2–3 kartus per dieną.
Turėkite imbiero atsargų. Jų eteriniai aliejai efektyviai „nubaido“ virusus. Tiesiog atsipjaukite gabaliuką šaknies, įsidėkite į burną ir kramtykite tiek, kiek turėsite kantrybės.
Išdėliokite patalpoje, kurioje būnate, česnako skilteles. Žinoma, valgyti darbe šio produkto dėl savaime suprantamų priežasčių nereikia – tai būtų nekorektiška. Tačiau jūs galite drąsiai biure (ar kur nors kitur) išdėlioti perspaustus česnakus. Jų sudėtyje esantys fitocidai užmuša aplinkui ore sklandančius virusus. Jeigu jus gąsdina mintis, ką apie jus pagalvos kolegos, pasidarykite česnakų vėrinį nuo gripo – pasikabinkite ant siūlo 1 arba 2 svogūno dantukus. Po drabužiais jų nesimatys, ir apie šią priemonę žinosite tik jūs.
Dažniaus plaukite rankas. Būtent per jas į nosies ir burnos gleivinę virusai patenka lengviausiai. Jeigu anksčiau apsiribodavote tik tuo, kad rankas nusiplaudavote tik išėję iš tualeto, epidemijų atveju teks tai daryti daug dažniau (žinoma, nebent esate pasiryžę surizikuoti).
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai