Tikriausiai žinote šią taisyklę: kaip dieną pradėsite, tokia ji ir bus. O kaip atrodo jūsų rytas? Išgeriate puodelį kavos ir bėgate į darbą? Gal verdate košę? O gal iš viso nepusryčiaujate?
Dažniausiai Lietuvoje žmonės pusryčiams įpratę gerti juodą ar balintą kavą, kiek mažesnė dalis – arbatą, o valgo sumuštinius su sviestu, sūriu ar dešra. Dar kiti, galbūt norėdami sulieknėti, atsisako pusryčiauti. Tačiau pusryčius valgyti verta! Gerokai išalkusį per naktį organizmą ryte būtina pamaitinti. Virškindamas maistą, jis degina kalorijas, todėl spartėja medžiagų apykaita, o mes gauname energijos. Visos šios ryte gautos kalorijos nepaverčiamos nereikalingais kilogramais – jos beveik visos sudega. Be to, tyrimai rodo, jog žmonės, kurie nepusryčiauja, dažniau būna irzlūs, imlesni stresui, depresijai, greičiau pavargsta. Taip pat tokių žmonių kraujyje pamažu auga cholesterolio lygis, dėl to padidėja tikimybė susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis. Pusryčiauti būtina, nors pusryčiai pusryčiams nelygu. Labai svarbu, kokį maistą pasirinksite.
Norint sveikai pusryčiauti, reikėtų atsisakyti saldžių, riebių ir miltinių patiekalų, kadangi toks maistas apsunkina mūsų organizmą (jam suvirškinti išeikvojama labai daug jėgų). Kavą patartina gerti jau po valgio. Puodelis kavos prieš pusryčius (ar vietoje jų) sukelia nemalonius pojūčius dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo. O jeigu sunku pabusti, verčiau rinkitės žaliąją arbatą, kadangi joje taip yra kofeino.
Geriausia pusryčiams rinktis košes. Natūralios, neperdirbtos kruopos – visos jos yra maistingos ir sveikos. Rytais galime paskanauti grikių, ryžių, avižinės ar kukurūzų košės, pagardinti ją medumi, riešutais ir vaisiais.
Komentarai