Visiškai nesvarbu kokie tavo plaukai: šviesūs ar tamsūs, ilgi ar trumpi, tiesūs ar garbanoti, sausi ar riebūs – visų tipų plaukai žiemą patiria stresą. Taigi kaip tinkamai juos prižiūrėti šaltuoju periodu?
Žiemos metu daugelis moterų pastebi, kad jų plaukai susilpnėjo. Išsausėjusių, lūžinėjančių, arba priešingai – labiau besiriebaluojančių plaukų priežastimi gali būti pakitusi medžiagų apykaita bei infekcinės arba lėtinės ligos, tačiau dažniausiai kalta netinkama priežiūra. Ir šie nemalonumai įprastai pasireiškia būtent šaltuoju periodu, juk plaukai nuolatos slepiami po šilta kepure arba priešingai – visai nesaugomi nuo šalčio, o tiek vienas, tiek kitas variantas kenkia plaukų būklei.
Šaltas oras – bene didžiausias plaukų priešas. Šaltis skatina kraujagyslių susitraukimą ir stabdo kraujo pratekėjimą, todėl galvos oda ir plaukai negauna pakankamai maistinių medžiagų ir laikui bėgant nusilpsta. Savaime suprantama, kad geriausia apsauga nuo šalčio – tai šilta žieminė kepurė. Tik nepamiršk, kad plaukams, kaip ir visam organizmui, būtinas grynas oras, todėl patalpose jokių galvos apdangalų nešioti nereikėtų, kad plaukai galėtų laisvai “kvėpuoti”.
Plaukams kenksmingas ne tik šaltis, bet ir staigios šalto bei šilto oro srovių permainos. Tokiomis sąlygomis plaukai praranda žvilgesį, nusilpsta ir ima lūžinėti.
Kiekvieno žmogaus plaukų tipas priklauso nuo galvos odoje esančių riebalinių liaukų. Bet kuriuo atveju, žiemos metu riebalinių liaukų veikla sutrinka, todėl netinkamai rūpinantis plaukais, su problemomis susiduria ir sausių, ir normalių, ir riebių plaukų savininkės.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai