Kaip greičiau užmigti?

Kaip greičiau užmigti?

Nuolatinis miego trūkumas neigiamai veikia sveikatą, produktyvumą ir darbingumą. Jeigu neišsimiegate, greičiausiai būnate suirzę ir linkę priimti neteisingus sprendimus. Be to, neabejotinai kris jūsų darbo kokybė: neprisiminsite detalių, sunkiau kovosite su kasdieniu stresu. Reguliariai neišsimiegantys žmonės dažniau serga diabetu, širdies ligomis, lengviau peršala ir greičiau priaugą antsvorio, rašoma „Businessinsider“.

Štai kelios taisyklės, padėsiančios jums lengviau užmigti.

Sugalvokite savo ritualą prieš miegą

Tam tikras ritualas prieš miegą nuteikia organizmą miegui. Stenkitės kasdien laikytis šio ritualo: tai gali būti maudynės karštoje vonioje, mėgstamos knygos skaitymas ir pan.. Miegamajame stenkitės palaikyti vėsesnę temperatūrą: gerokai greičiau užmigsite, jei prieš miegą pravėdinsite kambarį. Taip pat pasirūpinkite tamsiomis užuolaidomis.

Nenaudokite telefono kaip žadintuvo

Niekas nenuvertina technologinio progreso nuopelnų, bet pats faktas, kad jūsų telefonas yra šalia, kai užmiegate, turbūt nepadės jums greičiau užmigti. Sutikite, rankos pačios siekia telefono, kad patikrintumėte naujus pranešimus socialiniuose tinkluose, peržiūrėtumėte naujas draugų nuotraukas ir t. t. Prisiminkite: miegamasis – tik miego ir meilės vieta. Ir nustokite teisintis, kad neturite įprasto žadintuvo – įsigykite pigiausią.

Giliai kvėpuokite

Jeigu jau atsigulėte į lovą, tai dar nereiškia, kad jūs galiausiai atsipalaidavote po sunkios dienos. Tyrimai rodo, kad praktikuodami gilų kvėpavimą prieš miegą, siunčiate savo organizmui signalą – atsipalaiduok. Kai žmogus giliai kvėpuoja, pamažu dingsta tokie simptomai, kaip padažnėjęs pulsas ir padidėjęs kraujospūdis. O kaip teisingai giliai kvėpuoti: įsivaizduokite, kad jūs įkvepiate švarutėlio šviežio oro, kuris pamažu juda po jūsų kūną, išvalo visus organus ir organizmo ląsteles. Iškvėpdami įsivaizduokite, kaip visi toksinai, visos ligos ir negatyvas išeina iš jūsų kūno kartu su iškvepiamu oru. Susikoncentruokite ties šiomis mintimis – tokia meditacinė praktika leis jums visiškai atsipalaiduoti. Suprantama, nesitikėkite, kad pavyks pajausti efektą jau pirmo karto metu. Kartokite tai kiekvieną kartą prieš miegą, ir rezultatai ateis.

Atpalaiduokite didžiuosius kojų pirštus

Palaipsninis visų raumenų grupių atpalaidavimas – metodas, padedantis atsikratyti streso ir nerimo – simptomų, lydinčių nemigos metu. Siūlome pradėti nuo kojų pirštų ir kilti link kaklo raumenų. Prieš miegą stenkitės susitelkti ties kojų pirštais: tai įtempkite, tai atpalaiduokite juos. Įtempkite pirštus, tarsi jais laikote įsivaizduojamą objektą, suskaičiuokite iki septynių ir vėl atpalaiduokite.

Skaičiuokite

Niekas neatšaukė šio metodo. Tačiau skaičiavimo prieš miegą metodą galima patobulinti: skaičiuokite atbuline tvarka nuo 100 – ir tik skaičius, kurie dalijasi, pavyzdžiui, iš trijų. Šis metodas sudėtingesnis, jūsų smegenys susikoncentruos ir neleis blaškytis jūsų mintims. Skaičiuokite ir pamažu pajausite mieguistumą ir greičiausiai užmigsite.

Komentarai (1)

Justina 2020-12-30 03:16
Tai, kad neužmiegu. Man 7 keltis, o jau 3:16 ir visiškai nenoriu miego

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas