Šia kankinančia liga gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės. Nuo jos gydytojai dažniausiai išrašo steroidinio kremo, tačiau jis padeda ne visiems. Laimei, yra ir kitų kovos su egzema būdų. Juos galima suskirstyti į dvi grupes: gyvenimo būdo keitimą ir natūralias priemones.
Pirmas būdas: gyvenimo būdo keitimas
Pakoreguokite savo mitybą. Nepamirškite, kad oda – tai pats didžiausias jūsų organas. Tai, ką jūs vartojate vidun, vienaip ar kitaip veikia ir jūsų išorę. Tinkama mityba yra labai svarbi jūsų odai. Stenkitės vartoti produktus, naudingus žarnynui ir kepenims, išbraukite iš savo raciono bent jau labiausiai apdorotus ir daugiausiai glitimo turinčius produktus.
Pereikite nuo įprastos mitybos prie dietos, kurios pagrindą sudaro švieži vaisiai, daržovės, riešutai ir kruopos. Stenkitės, kad jie būtų apdoroti kuo mažiau.
Valgykite Omega-3 rūgščių turinčius produktus (riebią žuvį, linų sėmenis, graikinius riešutus), jeigu galite, atsisakykite glitimo turinčių produktų (duonos, makaronų, kai kurių košių ir kito daug angliavandenių turinčio maisto).
Atsisakykite pieno produktų. Manoma, kad pienas ir jo produktai yra egzemos iniciatoriai, todėl jų geriau atsisakyti (bent jau kuriam laikui), ir stebėti savo būklę. Pienas gali būti gana rūgštingas, jame neretai pasitaiko hormonų ir cheminių junginių, kurie neigiamai veikia imuninę sistemą ir apsunkina egzemos eigą. Pieno ir jo gaminių reikėtų vengti dvi savaites.
Pakeisti karvių pieną galima kuo nors kitu, todėl jums neteks gerti nebalintos kavos (nebent mėgstate juodą). Ožkų pienas – puiki alternatyva grietinėlei.
Jeigu nenorite gyvulinė kilmės produktų, galite rinktis sojų, migdolų, ryžių ir lazdynų riešutų pieną.
Vartokite natūralius maisto papildus. Idealiomis sąlygomis mes visų reikiamų medžiagų gauname su maistu, tačiau iš tikrųjų taip nutinka labai retai. Kovojant su egzema galima pasitelkti į pagalbą tokias priemones:
Rinkitės odos neerzinančius rūbus. Rūbai kontaktuoja su jūsų oda visą dieną, todėl gali sukelti sudirgimą. Daugelis pastebi, kad egzema paūmėja žiemą, kuomet tenka vilktis kelis rūbų sluoksnius. Tai lyg užburtas ratas: kuo odos būklė blogesnė, tuo labiau ją norisi paslėpti, o kuo labiau slepiate, tuo oda dirginama labiau. Padėtis pasitaisys, jeigu vilkėsite tinkamus rūbus:
Venkite streso. Egzema ir kitos odos problemos labai susijusios tiek su psichologiniu, tiek su fiziniu stresu, todėl skirkite sau laiko:
Rinkitės odos neerzinančias kūno priežiūros priemones. Priemonės, kurias naudojate duše, gali daryti didelę įtaką jūsų odos būklei, todėl verta dažniau atkreipti dėmesį į tai, kas rašoma ant etikečių. Paprastai kuo produktas natūralesnis ir kuo labiau drėkina odą, tuo mažiau ją ir dirgina. Venkite antibakterinių priemonių ir dezodorantų, nes jie gali sausinti odą.
Drėkinkite orą. Sausas oras jūsų namuose gali apsunkinti odos ligas (įskaitant ir egzemą). Įsigykite drėkintuvą – jų būna pačių įvairiausių dydžių ir formų.
Rečiau maudykitės po dušu. Nors jis gali raminti sudirgusią odą, dažnos maudynės turės priešingą poveikį ir pablogins jos būklę. Prauskitės kas antrą ar net kas trečią dieną, rinkitės šiltą, o ne karštą vandenį, praleiskite vonioje ne daugiau kaip 15-20 min.
Po maudynių, kol oda dar nenudžiūvo, būtinai pasitepkite drėkinamuoju kremu, losjonu arba dar geriau – aliejumi (jis neleis išgaruoti drėgmei). Atsargiai nusausinkite odą, labai jos netrinkite – sergant egzema odą lengva sudirginti.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai