Pajutę kokio nors negalavimo simptomus mes griebiamės visų įmanomų priemonių, kad jo kuo greičiau atsikratytume. Tačiau kol vieni pasikliauja šiuolaikinės medicinos pasiekimais, kiti nori sumažinti sintetinių preparatų vartojimą ir renkasi fitoterapiją – ligų gydymą vartojant iš augalų dalių paruoštus preparatus. Fitoterapijos specialistė Nijolė Savickienė ragina pasitikėti natūraliąja medicina, kuri kildinama dar nuo žymiojo medicinos tėvo Hipokrato laikų, mat augaliniai preparatai mobilizuoja imuninę, endokrininę, nervų sistemas bei padeda lengviau valdyti lėtines ligas, nekenkdami organizmui.
„Fitoterapija – biologinės medicinos, laikančios organizmą vieninga darnia sistema, dalis. Tradicinė fitoterapija – tai liaudies medicina, o racionalioji arba alopatinė fitoterapija pagrįsta moksliniais klinikiniais tyrimais ir jų rezultatais. Kad vienas ar kitas augalas taptų augaliniu vaistu, vyksta ilgas tyrimų procesas – juk vaistas turi būti ne tik veiksmingas, bet ir saugus, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Farmacijos fakulteto profesorė N. Savickienė. – Mūsų visuomenės bėda, kad net menkiausius pirmus ligos simptomus bandoma gydyti medikamentais, kai juos įveikti galima ir teisingai parinktais augaliniais preparatais. Dėl neatsakingo vaistų vartojimo vystosi sintetinių vaistų sąlygotos ligos, ypač „be saiko“ vartojant temperatūrą mažinančius, uždegimą slopinančius, antibakterinius, antihistamininius bei kitus vaistus.“
Pasak fitoterapijos specialistės, džiugina tai, kad sąmoningumas atsiranda ne tik dėl sveikos gyvensenos, bet ir atsakingo gydymosi, kai stebime ne tik, ką dedame į burną, bet ir kuo malšiname ligos simptomus – tam pasitarnauja vis dažniau žiniasklaidoje pasirodanti informacija apie augalų naudą ir jų farmacines galimybes. Tiesa, būtina žinoti, kad ligą įveikti padeda augalo veikliųjų medžiagų visuma, tad, kaip ir kokiais kiekiais gerti vaistingųjų augalų preparatus – ne saviveiklos, o patyrusio gydytojo, vaistininko, medicinos biologo ar fitoterapeuto kompetencija. Tai pasakytina ir apie, atrodo, įprastą ligą – peršalimą, kurio ne visada teisingo gydymo būdų rastume kiekviename didesniame pokalbių forume.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai