Sulig kiekviena diena termometro stulpelis nenumaldomai kyla aukštyn. Deja, kaitrios saulės spinduliai ne visada atneša tik džiaugsmą. Kaip išvengti šilumos arba saulės smūgio? Imkite pavyzdį iš gyvūnų!
Po to, kai suaugame, vasara mums nustoja reikšti vien tik nerūpestingas atostogas. Savaime suprantama, turime daugybę planų ir pareigų, ir mums nėra kada laukti palankesnių orų. Svarbu pažymėti, kad aukšta temperatūra labiausiai kenkia rizikos grupėje esantiems žmonėms: vaikams, garbaus amžiaus asmenims ir tiems, kurie serga lėtinėmis arba širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis.
Gerkite daugiau skysčių
Prakaitavimas – tai vienas iš pagrindinių termoreguliacijos mechanizmų, todėl profilaktiškai reikėtų gerti daugiau vandens arba dar geriau – specialių gėrimų su elektrolitų kompleksu. Pažiūrėkite į gyvūnus – jie suvartoja daug skysčių.
Metas maudytis
Gyvūnai dažniausiai mėgsta maudytis, ypač – vasarą. Karštą dieną vėsus vanduo gali beveik akimirksniu atvėsinti organizmą. Nepraleiskite galimybės palįsti po gaiviu dušu arba niurktelėti į vėsų prūdą.
Iškiškite liežuvį
Iškištas liežuvis padeda gyvūnams (pagrinde – šunims) reguliuoti kūno temperatūrą. Šunų prakaito liaukų daugiausia tarp letenų pirštų. Iškištas liežuvis padeda padidinti drėgmės garinimo plotą ir susidoroti su aukšta kūno temperatūra.
Žinoma, kolegos jūsų greičiausiai nesupras, jeigu pamatys jus su iškištu liežuviu, tačiau to daryti ir nereikia, nes mūsų prakaito liaukos yra išsidėsčiusios ant viso kūno. Svarbiausia – nestabdyti prakaitavimo. Dėvėkite lengvus rūbus, gerai sugeriančius drėgmę ir leidžiančius odai kvėpuoti. Puikiai tiks linas ir medvilnė.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai