Kaip išvengti vėžinių ląstelių atsinaujinimo?

Kaip išvengti vėžinių ląstelių atsinaujinimo?

Onkologinės ligos klastingos ne tik dėl poveikio organizmui, bet ir gebėjimo atsinaujinti. Atsinaujinęs vėžys yra įprastas reiškinys onkologijoje, todėl šį šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai, kaip išvengti vėžinių ląstelių atsinaujinimo.

 

Laidos viešnia, gydytoja onkologė Edita Juodžbalienė, turinti ne tik ilgametę patirtį gelbstint onkologinius pacientus, bet ir vedanti įvairius mokymus bei paskaitas, teigia, jog žmonės nesupranta onkologinės ligos klastingumo dėl labai paprasto skirtumo nuo kitų ligų: „Onkologinėms ligoms atkrytis yra gana dažnas reiškinys. Žmonės dažnai nežino, jog būtent atkrytis yra tas skirtumas, kuris atskiria onkologinę ligą nuo bet kokios kitos.

 

Pavyzdžiui, prasirgus plaučių uždegimu, jis gali daugiau nebepasikartoti, o onkologinė liga gali lydėti visą gyvenimą. Vėžys gali išsivystyti dėl sutrikusios ląstelių veiklos, o navikai atsirasti tiek gerybiniai, tiek piktybiniai. Būtent pastarieji turi savybę ląsteles paleisti į kraują, o jos – nukeliauti į bet kurią organizmo vietą ir ten pažeisti svarbius organus, pavyzdžiui, plaučius, kepenis ir pan. Todėl net ir pasveikus, yra tikimybė, jog šių blogų ląstelių vis dar liko kraujyje ir jos bet kada gali pradėti daugintis. Dėl šios priežasties onkologinės ligos gydymas, o vėliau ir stebėjimas yra labai ilgas“.

 

Į medicinos pasaulį įžengusi fitoterapija yra labai svarbus pagalbininkas, saugant vėžiu sirgusius pacientus nuo ligos atkryčio: „Šiandien Lietuvos mokslininkai kartu su žmonių problemomis eina koja kojon ir kuria įvairius vaistinius preparatus ir papildus, kuriuose yra fiksuotos dozės aktyviųjų medžiagų. Onkologinės ligos gali atsinaujinti, todėl kovai su atkryčiu šiuo metu jau yra sukurti papildai su ugniažole, kurie ne tik sukuria sudėtingas sąlygas vėžinių ląstelių atsinaujinimui, bet ir yra praėję saugumo kontrolę, vadinasi jų vartojimas – visiškai saugus“.

 

Apie vėžinių ląstelių stabdymą žiūrėkite jau šį šeštadienį, 9 val. 30 min. per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas