Kaip įveikti slogą?

Kaip įveikti slogą?

Nors vaistinių lentynose gausu „stebuklingų“ receptinių ir nereceptinių vaistų, visgi susigundžius jų nusipirkti tenka patirti ir šalutinį preparatų poveikį.  Gal verta pagalvoti apie natūralius slogos gydymo būdus? Juk jie saugūs ir veiksmingi... Iš gausybės receptų atrinkome keturis efektyviausius – sloga greitai praeis ir nebenorės sugrįžti!

 

  • Norint išgydyti varvančią nosį, patartina 3–4 kartus per dieną gerti žolelių arbatą. Galite rinktis įvairių žolelių mišinį, bet didžiausią efektą pasieksite, jei sudėtyje bus mėtų. Taip pat vienas iš svarbiausių ingridientų – 1 šaukštelis maltų juodųjų pipirų vienam puodeliui arbatos (skonis gal ir ne pats geriausias, bet dėl greito rezultato – ištversite!). Geriant jau pirmąjį puodelį patartina su savimi turėti nosinaitę, nes nosis pradės valytis labai greitai.
  • Liaudies medicina slogą rekomenduoja gydyti taip: vatos gabaliuką suvilgyti svogūno arba česnako sultyse ir 10 minučių palaikyti nosyje. Kartoti 3 kartus per dieną 2–3 dienas. Kai sloga stipri, į kiekvieną šnervę kas 2 ar 3 valandas lašinti po 5 lašus šviežiai spaustų alijavijo sulčių.
  • Kelis kartus per dieną suvalgykite rėžiukų (tai tokios salotos, angl. Watercress). Jų rasite prekybos centruose. Rėžiukai ramina ir slogą, ir kosulį. Juos galite panaudoti ir arbatai – poveikis beveik toks pat, kaip valgant žalius.
  • Dar vienas labai išradingas kovos su sloga būdas – imbieras su kramtomąja guma. Paimkite mažą gabalėlį imbiero ir gabalėlį kramtomosios gumos. Juos sukramtykite į vieną masę, išsiskiriančias sultis nurydami. Imbieras šildo kūną, gerina kraujo apytaką taip padėdamas nosiai išsivalyti. Kartokite 3–4 kartus per dieną ir suprasite, kad slogą galite laisvai kontroliuoti.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas