Pagrindinės kovos su tinguliu taisyklės
Savaime suprantama, kad problemos savaime niekur nedings, todėl būtina imtis jas spręsti ir ieškoti tikrųjų jų atsiradimo priežasčių. Gali būti, kad netgi teks kreiptis į psichologą, kad šis padėtų susivokti savyje. Kaip sakė Buda, jeigu žmogų sužeidžia strėlė, svarbiau ją ištraukti, o ne pulti aiškintis, kas ją iššovė. Įveikti nevisavertiškumo kompleksą ir perfekcionizmą reikia laiko, tačiau to imtis galima jau dabar. Štai nesudėtingų rekomendacijų sąrašas.
Tiesiog pradėkite daryti. Nebemąstykite apie tai, kaip tą darysite, kokių sunkumų kils ir kaip bus įvertintas jūsų darbas. Nuvykite šalin visas mintis ir „griebkite jautį už ragų“.
Nuo įdomios veiklos prie nuobodžios. Pirmiausiai imkitės tokio darbo, kuris jums įdomus ir suprantamas. Taip jūs įsitrauksite, o tęsti bus daug lengviau, be to, pirmas sėkmingas žingsnis ir matomi vykdomos užduoties rezultatai motyvuos jus žengti toliau.
Raskite silpnąsias vietas. Išsiaiškinkite, kas būtent labiausiai jus atgraso nuo darbo ir lėtina visą procesą. Aiškiai suformuluokite problemą, apgalvokite galimus jos sprendimo būdus ir susidarykite planą (geriausia – laiško pavidalu). Juk gali būti ir taip, kad viskas ne taip baisu, kaip jums pasirodė iš pirmo žvilgsnio...
Didelę užduotį padalinkite į keletą mažesnių. Jeigu užduotis pasirodys labai sudėtinga ar net neįveikiama, prasminga ją suskirstyti į kelias ne tokias dideles, ir vykdyti jas paeiliui, nepamirštant apdovanoti savęs už kiekvieną sėkmingai atliktą punktą.
Pavyzdys: jeigu turite susitvarkyti namie, perskaičiuokite viską, ką turite padaryti (išplauti grindis, nuvalyti nuo lentynų dulkes ir pan.), padalinkite, o už kiekvieną užduotį skirkite sau „prizą“ (tarkim, 15 minučių paskaitykite mėgstamą knygą).
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai (2)