Kadangi visiškų abstinentų nėra labai daug, o per šventes savo principus ir nuostatas paminti nesudėtinga, visi puikiai žino, kas yra pagirios. Dailiosios lyties atstovės šį negalavimą išgyvena daug skausmingiau, tačiau problemų užtenka visiems. Net jeigu niekada to ir nepatyrėte, tikriausiai turite draugų, kuriems pagirios – ne naujiena.
Dar nerastas būdas išvengti šio sindromo, tačiau yra priemonių, galinčių palengvinti nemalonius pojūčius. Atminkite, kad išgerti daugiau galima tik sveikiems, išsimiegojusiems ir pavalgiusiems – beje, turima omenyje ne tik užkanda. Pirma taisyklė – nepiktnaudžiaukite aperityvais, o bokalų neišgerkite iki dugno. Antra taisyklė – dar prieš paskelbiant tostą turite nebūti tuščiu skrandžiu, taip galėsite išgerti daugiau. Maistas, suvalgytas po gėrimo, nė kiek nepadės – didelė tikimybė, kad jus paprasčiausiai supykins.
Prieš vartodami alkoholį neatsisakykite baltymingo maisto – mėsos, žuvies, paukštienos. Saldumynais, vaisiais ir daržovėmis nepiktnaudžiaukite, o ypač – gazuotais gėrimais (priešingu atveju alkoholis greitai pateks į kraują, o tai labai pakenks kepenims. Jos nespės skaidyti spirito į anglies dvideginį ir vandenį, tad susidarys tik acetaldehidas – pagrindinis pagirių kaltininkas).
Čia tinka sena visiems žinoma taisyklė: skubėti reikia lėtai. Geriau kas pusvalandį išgerti po nedidelį stikliuką (ne po bokalą ar taurę), negu vienu ypu išmaukti didelį kiekį (kalbame apie stipresnius nei 30 laipsnių gėrimus). Vienas stikliukas pagal tarptautinius standartus yra lygus bokalui nestipraus vyno ar šampano, arba 300 g alaus buteliui.
Per tą laiką organizmas spėja perdirbti nemažą dalį alkoholinių gėrimų ir pasiruošti naujai dozei. Jeigu tiek neiškentėsite, kepenys nesusidoros: ankstesnės dozės poveikis susidės su naujesnės, o rezultatas gali būti nenuspėjamas.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (52)