Saldumynus mėgsta tiek maži, tiek dideli. Ką daryti, jei kyla noras pasilepinti, tačiau nenorite naudoti beverčio cukraus? Atkreipkite dėmesį į natūralius cukraus pakaitus!
Stevija, arba medaus žolė (0 kcal/100 g). Vienas iš populiariausių natūralių cukraus pakaitų, tinkantis tiek tiems, kurie nori sulieknėti, tiek tiems, kurie tiesiog stengiasi gyventi sveikai. Šis augalas auga Centrinėje ir Pietų Amerikoje, jo lapuose daug eterinių aliejų, glikozidų, polisacharidų, pektinų, vitaminų, mikroelementų ir antioksidantų. Saldų skonį suteikia steviozidas – jis saldesnis už cukrų 150–300 kartų. Indėnams stevijos žinomos jau daugiau nei 1500 metų, o lietuviai vadinamąją medaus žolę dar tik atranda.
Stevijos beveik neturi kalorijų, be to, teigiamai veikia virškinamąjį traktą. Jų nuoviras stabdo senėjimo procesus, padeda iš organizmo pašalinti šlakus ir toksinus bei atgauti jėgas.
Medus (310 kcal/100 g) – dar vienas naudingas ir natūralus cukraus pakaitas. Jis ne tik padės nuslopinti potraukį saldumynams, bet taip pat ir suteiks energijos, sustiprins imunitetą.
Meduje yra B grupės vitaminų, kalcio ir geležies. Jeigu kasdien išgersite po stiklinę vandens su šaukšteliu medaus, saldumynų norėsite mažiau.
Ksilitolis (354 kcal/100 g) – pats populiariausias cukraus pakaitas, kurį gali vartoti diabetikai. Jo kaloringumas, išvaizda ir net skonis labai panašus į cukraus, tačiau jis naudingesnis ir sotesnis, todėl saldumynų ir vėl suvartosite mažiau.
Didžiausia per dieną leidžiama ksilitolio dozė – 50 g. Toks kiekis sumažina dantų ėduonies riziką, tačiau padauginus gresia virškinamojo trakto veiklos sutrikimai.
Sorbitolis (367 kcal/100 g) – abejonių keliantis natūralus cukraus pakaitas. Jis tinka diabetikams, tačiau jeigu norite sulieknėti – geriau sorbitolio nevartoti. Cukrus už jį saldesnis pusantro karto, todėl lengva perlenkti lazdą.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai (2)