Kaip paskatinti save sportuoti?

Kaip paskatinti save sportuoti?

Visi mes puikiai žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas yra labai naudingas, tačiau kaip save motyvuoti, kaip prisiversti sportuoti? Kodėl rytais taip sunku padaryti paprasčiausią mankštelę, kodėl apleidžia noras savaitgaliais pabėgioti parke ar nueiti į sporto klubą?

Literatūros, kurioje aprašomi patys naudingiausi ir efektyviausi pratimai, šiais laikais tikrai netrūksta. Niekam nebėra paslaptis, kad fizinis aktyvumas – tai puiki širdies ligų ir vėžio profilaktikos priemonė, kad jis ilgina gyvenimo trukmę, gerina kognityvines funkcijas ir pakelia nuotaiką. Žinoma, dėl sveikatos (kaip ir dėl gražios figūros) daugeliui iš mūsų tenka pasistengti, bet tai, ką darome per prievartą, malonumo nesuteikia. Kitaip tariant, vien šių motyvų kartais negana.

Štai kelios gudrybės ir faktoriai, padėsiantys lengviau siekti tikslo:

 

  • Išsklaidykite nuobodulį. Nepatinka lipti laiptais – nelipkite. Geriau su malonumu pabėgioti parke, negu nuobodžiai ir monotoniškai keliauti į reikiamą aukštą pėsčiomis.
  • Endorfinai. Ar žinojote, kad laimės hormonai išsiskiria fizinio aktyvumo metu? Jeigu nuolat skundžiatės bloga nuotaika ir jėgų trūkumu, sportas – kaip tik jums.
  • Ląstelių atsinaujinimas, organizmo senėjimo pracesų stabdymas. Fizinis aktyvumas gerina medžiagų apykaitą, verčia ląsteles atsinaujinti.
  • Laisvė. Pažvelkite iš kitos pusės – bėgiodami jūs nesate priklausomi nei nuo interneto, nei nuo telefono, galite bent jau šiuo atžvilgiu pailsėti ir pabūti nepasiekiami tiems, kurie jums kelia neigiamų emocijų.
  • Ekonomiškumas. Sumokėkite už sporto klubą metams, ir eisite ten net tada, kai atsibos – nenorėsite, kad pinigai būtų išleisti veltui.
  • Užtikrintumas ir pasitikėjimas savimi. Sportas padės jaustis tvirčiau net tose srityse, kurios su juo nėra niekaip susijusios. Jeigu savame kūne jausitės patogiai, jums bus paprasčiau patirti daugiau malonumo bet kokiomis aplinkybėmis.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas