Prakaitas – tai organizmo termoreguliacinės sistemos dalis, o prakaitavimas – visiškai natūralus procesas, palengvinantis mūsų gyvenimą (ypač – per karščius). Tačiau jeigu pradedame nervintis, įsijungia mūsų simpatinė nervų sistema, kurios pagrindinė užduotis yra paruošti organizmą stresui, bet kartu ir pasistengti jį nuo to streso apsaugoti. Tokiomis akimirkomis pakyla kraujospūdis, padažnėja širdies plakimas, pulsas ir... išpila šaltas prakaitas. O jei dar žmogus įstringa ties problema, netrukus jo organizmas į bet kokį susijaudinimą reaguoja gausiu prakaitavimu – net ir esant ramybės būsenos.
Kodėl vieni žmonės prakaituoja gerokai labiau už kitus ir kaip jiems su tuo kovoti?
Prakaitas – tai organizmo termoreguliacinės sistemos dalis, o prakaitavimas – visiškai natūralus procesas, palengvinantis mūsų gyvenimą (ypač – per karščius).
Tačiau jeigu pradedame nervintis, įsijungia mūsų simpatinė nervų sistema, kurios pagrindinė užduotis yra paruošti organizmą stresui, bet kartu ir pasistengti jį nuo to streso apsaugoti. Tokiomis akimirkomis pakyla kraujospūdis, padažnėja širdies plakimas, pulsas ir... išpila šaltas prakaitas. O jei dar žmogus įstringa ties problema, netrukus jo organizmas į bet kokį susijaudinimą reaguoja gausiu prakaitavimu – net ir esant ramybės būsenos.
Blogiausia, jog ilgainiui tai gali tapti lėtine būkle, vadinama hiperhidroze. Šioji gali būti bendra (kai prakaituoja visas kūnas) arba lokali (prakaituoja tik pažastys, delnai ar pėdos).
Tiesa, nereikia pamiršti, kad gausiau prakaituojama sergant kai kuriomis nervų ar endokrininės sistemos ligomis, – pavyzdžiui, esant skydliaukės funkcijos sutrikimams ar cukriniam diabetui. Taip pat paauglystėje, dėl hormoninių pakitimų, nėštumo arba klimakso metu.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (1)