Atėjus į parduotuvę, akys apraibsta nuo prekių gausos. Kaip išsirinkti tinkamą kosmetikos priemonę? Norėtųsi tikėti, kad visos jos kokybiškos ir visos tiks, tačiau taip nebūna. Tokiais atvejais patariama skaityti, kas parašyta ant etiketės. Deja, neretai jos daugeliui iš mūsų visai nieko nesako, tarytum būtų parašytos keista ir nesuprantama kalba. Kaip jas iššifruoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad pirkinys jūsų nenuviltų ir pinigai nebūtų išmesti kaip į balą? Štai keli patarimai ir pastabos.
Komponentai, kurie ant prekės pakuotės nurodomi pirmi, yra didžiausios koncentracijos
Odos priežiūros produkcijos gamintojai turi ant pakuotės nurodyti komponentus jų koncentracijos mažėjimo tvarka – nuo didžiausios iki mažiausios. Tai reiškia, kad komponentai, kurių vienoje ar kitoje priemonėje yra daugiausiai, visada atsiduria sąrašo priekyje.
Jeigu nusipirkote organinį prausiklį (bent taip nurodyta pavadinime), tačiau sąrašo pradžioje matote Sodium Lauryl Sulfate, arba tiesiog SLS, turite suprasti, kad tai – gana agresyvi prausimosi priemonė.
Išimtį sudaro tie atvejai, kai komponentai klasifikuojami kaip medicininiai preparatai (pavyzdžiui, Retin A). Tokie komponentai nurodomi sąrašo pradžioje nepriklausomai nuo jų koncentracijos.
Kai kurių toksiškų komponentų gali būti preparate visiškai mažytėmis dozėmis
Komponentai, nurodomi sąrašo gale, paprastai įvardinami kaip „mikroelementai“. Gali būti, kad iš tiesų kai kurių cheminių elementų, pavyzdžiui, parabenų (metilparabenų, etilparabenų, propilparabenų ir butilparabenų) priemonės sudėtyje yra taip mažai, kad ji nepridarys jums jokios žalos, nepakenks grožiui ir sveikatai. Tačiau jeigu naudosite daug produktų, kurių sudėtyje yra tokių komponentų, pasekmės gali būti sunkiai prognozuojamos.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (2)