Internete vis daugėja juokelių ir komiksų apie tai, kaip socialiniai tinklai įtraukia savo vartotojus ir jų nepaleidžia, klampindami vis giliau ir giliau į virtualią erdvę. Jeigu jūs vakare užsukote patikrinti privačių žinučių, o atsijungėte tik apie 5 valandą ryto, reikėtų sunerimti – tai nieko gera nežada, o šis straipsnis yra apie jus. Juokai juokais, tačiau priklausomybė nuo socialinių tinklų virsta rimta problema. Apžvelkime keletą sociologų ir psichologų patvirtintų faktų apie tai, kaip tai veikia vartotojų elgesį.
Jūs negalite nepatikrinti savo puslapio
O kas, jeigu gavote naują pranešimą? O gal draugas įkėlė ką nors, už ką reikėtų „pabalsuoti“, pavyzdžiui, naują nuotrauką? Žinoma, jūs taip tikriausiai negalvojate, tačiau tiesiog negalite nepatikrinti puslapio.
Mokslininkai atliko socialinių tinklų vartotojų apklausą. Net 80 % pripažino, kad jiems būtina bent kartą per dieną patikrinti puslapį. Trečdalis tuo užsiima reguliariai ir baiminasi, kad kas nors nutiks su jų paskyra (tačiau šis skaičius gali būti ir didesnis). Psichologinė priklausomybė tokia pat stipri, kaip ir tų, kurie turi žalingų įpročių. Amerikos psichologai šiam reiškiniui netgi suteikė naują pavadinimą – „Facebook Additional Disorder“ (priklausomybės nuo FB sutrikimas).
Socialiniai tinklai verčia jus pavyduliauti
Taip, jūs pavydėsite netgi tuo atveju, kai tam nebus pagrindo. Nemaža dalis stebi socialiniuose tinkluose savo antrąją pusę. Keli paspaudimai, ir galimų „konkurentų“ sąrašas jau prieš akis. Žaisti „seklį“ dar niekada nebuvo taip paprasta.
Deja, neretai ieškoma to, ko nėra. 35 % apklaustųjų pripažino, kad jų įtarimai ir pavyduliavimas neturėjo jokio pagrindo. Bauginanti statistika: JAV dėl FB išsiskiria 1 iš 5 porų, Didžiojoje Britanijoje – 1 iš 3.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.
Kitas faktas
Komentarai (4)