Specialistai pataria: jei atsidūrėte aklavietėje laužydami galvą, į kokios sporto šakos klubą atiduoti atžalą, tegul jūsų sprendimą lemia mažylio amžius.
Toks amžius pats tinkamiausias vaikui pradėti lankyti gimnastiką. Neišsigąskite – pypliai sportinės gimnastikos pamokose atlieka tik bendrojo pobūdžio fizinę raidą skatinančius pratimus, žaidžia judrius žaidimus. Šie užsiėmimai ankstyvame amžiuje ugdo gerą atmintį ir savarankiškumą, gydo neryžtingumą, moko tvarkos, mandagaus bendravimo su suaugusiais žmonėmis – ypač pedagogais (pasidžiaugsite tuo, kai jūsų mažius pradės lankyti mokyklą).
Nuo ketverių iki dešimties
Kai vaikas turi pagrindinį pasirengimą, kurį suteikia sportinės gimnastikos treniruotės, jam teoriškai atsiveria keliai į daugybę kitų sporto šakų – ir pasirinkti taip pat yra iš ko (bent jau teoriškai).
Ketverių metų mergaitėms fiziniu požiūriu optimalus variantas yra meninė gimnastika, šokiai ir baletas (sinchroninis plaukimas ir dailusis čiuožimas būtų taip pat idealu, bet mūsų kraštuose apie tai galima tik pasvajoti). Užsiėmimai tokiuose būreliuose ugdo kūrybinį mąstymą, formuoja figūrą ir taisyklingą laikyseną, suteikia pasitikėjimo savimi.
4–5 metų berniukus gana lengva sudominti plaukimu, šokiais, imtynėmis ar bet kuriuo iš komandinių žaidimų. Šios sporto šakos ugdo būsimųjų stipriosios lyties atstovų valią, atsakingumą, taktiškumą, moko sutelkti dėmesį.
Dažnai vaikai lanko kelis būrelius, tačiau, specialistų nuomone, ilgainiui tikslinga būtų apsiriboti tik viena arba dviem sporto sekcijomis, atsižvelgiant į paties vaiko norus ir pasiekimus. Ypač kai priartėjama prie 8–10 metų – praktiškai įrodyta, jog tuomet vaikai jau pradeda patys rinktis, kokius būrelius pageidauja lankyti toliau.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai