Senėjimo procesas yra individualūs mūsų organizmo ir atskirų jo dalių fiziologiniai bei biologiniai pokyčiai. Sulaukus keturiasdešimties, ima skambėti pirmieji „varpai“, primenantys, kad organizmas neina jaunyn. Ir tai toli gražu ne vien nepageidaujamos raukšlelės. Jeigu įsiklausysite į organizmo siunčiamus signalus įdėmiau, galėsite dar ilgai išsaugoti ir puikią išvaizdą, ir nė kiek ne prastesnę savijautą.
Pirmas signalas: kraujo spaudimo šokinėjimas
Net jeigu nieko panašaus ir nejaučiate, būkite atsargios ir neapsigaukite – juk tik pusė žmonių jaučia, kada pakyla jų kraujospūdis. Žmogus, pripratęs prie intensyvaus darbo, įpratęs atkakliai lipti karjeros laiptais, labai dažnai tiesiog nekreipia dėmesio į galvos skausmus, nervingumą, dirglumą, sumažėjusį darbingumą – juk visą kaltę suversti elementariam nuovargiui yra daug paprasčiau. Taip prarandama daug brangaus laiko, o liga įsisenėja ir kaupia jėgas.
Yra žinoma, kad dėl hipertonijos dažniausiai nukenčia vadinamieji A tipo žmonės – atsakingi, sąžiningi, giliai imantys į širdį kiekvieną nesėkmę – tiek tai, kad kažkas nutiko draugui ar kaimynui, tiek savo asmeninę tragediją. Jie neretai užima vadovo postą ir visada siekia, kad pasaulis taptų geresnis, negu yra. B tipo atstovai yra tarytum jų priešingybės. Jie plaukia pasroviui. Pakeiskite savo požiūrį į gyvenimą, ir pamatysite, kad hipertonija jus paliks ir atsitrauks.
Jeigu jūs dirbate, stenkitės niekada tą pačią dieną neužsikrauti dviejų labai svarbių darbų. Nereikia planuoti svarbaus susitikimo, likus dviems valandoms iki vizito pas gydytoją arba vadovų susirinkimo. Anglai turi posakį: „Niekada nedaryk visko, ką gali“. Imkite iš jų pavyzdį ir stenkitės nesukti sau galvos.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai