Kaip sumažinti įtampą ir nuraminti nervus?

Kaip sumažinti įtampą ir nuraminti nervus?

Šiuolaikinis žmogus turi žinoti, kaip nuraminti savo nervus, nes mūsų kasdieniame gyvenime labai daug streso. Jeigu su juo nekovosime, tikėtina, kad anksčiau ar vėliau teks susidurti su rimtomis sveikatos problemomis ir pakliūti į ligoninę. Tad ką gi daryti, kaip sau padėti?

Pasak ūpestingos „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Almos Karlelienės, ramybė pailsina nervų sistemą, padeda susikoncentruoti, atgauti norą džiaugtis gyvenimu, maloniomis šeimos akimirkomis, o vien vaistai žmogaus gyvenimo sutvarkyti negali. „Daug svarbiau yra sveikai gyventi — išsimiegoti, sveikai maitintis. Labai svarbu turėti širdžiai mielą užsiėmimą: kartais pakanka nueiti į etnografinį ansamblį, iš visos širdies padainuoti ir jokių vaistų nebereikia“, - įsitikinusi ji.

Paprastas ir efektyvus būdas

Pakeiskite veiklą – bent kuriam laikui. Jeigu jūs dabar dirbate kur nors, kur tenka daug laiko praleisti priešais kompiuterio ekraną, sėdėti visą dieną prie telefono ir panašiai – atsikelkite ir pavaikščiokite. Nukreipkite dėmesį kur nors kitur.

Galite pavaikščioti iš vieno koridoriaus galo į kitą. Darykite tai lėtai, neskubėdami, tarytum medituodami. Pamąstykite apie ką nors gera, malonaus, ką nors, kas jus ramina. Nekankinkite savęs mintimis apie tai, kad dabar labiau už viską norėtųsi greičiau grįžti namo, pabėgti iš biuro – visa tai jus tik nuliūdins. Net ir trumpas pasivaikščiojimas pakels jums nuotaiką ir padės nusiraminti.

Jeigu vis dėlto nepadėjo...

Tokiu atveju – prisėskite, atsipalaiduokite ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Užmerkite akis ir maždaug pusę minutės įsivaizduokite vėsų baltą vandenį (kad jis būtų kaip pienas, nepermatomas), kuris lėtai teka nuo jūsų galvos iki pat pirštų galiukų. Po to įsivaizduokite, kad šis vanduo lėtai nuteka grindimis ir išnyksta iš akiračio. Tada giliai įkvėpkite ir atsimerkite.

2 psl. »

Komentarai (5)

Ariana Grande 2019-04-10 02:18
Yep
Rasma 2018-10-30 21:44
Nerimas, mieguistumas.. Blogas miegas.
pppppppppppppp 2014-09-10 19:32
o man tas su vandeniu padeda
aaaa 2013-05-17 17:48
debiliški patarimai
dina 2012-06-18 13:37
Man vis dėl to labiausiai padeda gilus ir ritmingas kvėpavimas. Svarbiausia įkvėpti giliai, kad plaučiai pilnai prisipildytų ir tuomet iškvėpti iki pat galo

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas