Kaip susidraugauti su sportu?

Kaip susidraugauti su sportu?

Jeigu laikote sportą bausme, kankyne ir laiko gaišimu – smarkiai apsirinkate. Antipatiją šiai veiklai nugalėti nėra lengva, tačiau tikrai įmanoma. Juk sportas – tai ir sveikata, ir grožis, ir jaunystė. Visa tai gali būti jūsų!

Kodėl žmonės nemėgsta sporto?

Dažniausios priežastys yra šios:

 

  • Kompleksuojama dėl savo išvaizdos;
  • Bijoma patirti traumą;
  • Atsisakoma dėl sveikatos būklės, apsunkinančios sportavimą (didelis antsvoris, hipertonija, silpna širdis ir t.t.);
  • Tiesiog tingima.


Kaip nesustoti pusiaukelėje?

Užsibrėžkite konkretų tikslą. Paprastai žmonės vienu kartu stengiasi „apžioti“ labai daug: jie nori ir gražios figūros, ir numesti svorio, ir pagerinti sveikatą, ir padaryti špagatą ir pan. Kai nėra rimto nusiteikimo ir motyvacijos, o tikslas lieka neaiškus, suprantama, kad susidomėjimas sportu greitai išblėsta. Pamąstykite, koks bus jūsų pagrindinis tikslas: jei norite sulieknėti, tada kiek? Geriausia visa tai užsirašyti ant popieriaus (pavyzdžiui: „per 3 ateinančius mėnesius numesiu 5 kg“) ir palikti šį raštelį gerai matomoje vietoje.

Neapsunkinkite savo užduoties. Tegul jūsų tikslas bus nesudėtingai įgyvendinamas ir realus. Kelkite sau sąlygas: „nusimaudysiu po dušu tik po rytinės mankštos“, „pažiūrėsiu filmą tik po to, kai pasivaikščiosiu ar pabėgiosiu“.

Ieškokite palaikymo. Jei niekas nežino jūsų tikslo, pasiekti jį bus labai sunku. Papasakokite apie jį artimiesiems, savo draugams, ir tinginiauti bus sudėtingiau. Pastaba: jus supantys žmonės gali būti ne tik pasyvūs stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai (juk bėgioti būreliu tikrai smagiau). Kuo daugiau artimųjų žinos apie jūsų siekius, tuo didesnė atsakomybė guls ant jūsų pečių. Jei nerandate, kas jus palaikytų, rinkitės grupinius užsiėmimus (šokius, aerobikos pamokas ir pan.). Galite pildyti dienoraštį, žymėtis jame savo rezultatus ir pasiekimus.

Išbandykite alternatyvas. Kiekvienas gali sau rasti tokios fizinės veiklos, kuri bus priimtina ir nereikalaus didelių fizinių pastangų, pavyzdžiui:

 

  • Žygiai. Pradėti reikėtų nuo paprastų maršrutų ir 1–2 valandų trukmės kelionių pėstute. Kas 10–15 minučių darykite pertraukas. Svarbu laikytis saugos taisyklių ir nesileisti į žygį nepažįstamoje vietovėje vienam.
  • Pasivaikščiojimai. Nebūtina išskirti konkretaus laiko: tai gali būti pasivaikščiojimas po darbo, prieš ir po kelionės į parduotuvę ir t. t.
  • Jodinėjimas. Tai ne tik puiki alterantyva treniruotėms sporto salėje, bet ir daugybė teigiamų emocijų!
  • Joga, pilateso treniruotės. Jūs išvengsite didelio fizinio krūvio, apsieisite be intensyvių judesių, o treniruotės bus ne tik malonios, bet ir naudingos.
  • Važinėjimas dviračiu. Kai kuriose šalyse žmonės sėda ant dviračio tam, kad išvengtų transporto spūsčių ir pabėgtų iš užterštos aplinkos. Mindami pedalus treniruosite kojų raumenis ir atsikratysite antsvorio.
  • Šuns vedžiojimas. Jei įsigysite keturkojį draugą, kasdien turėsite išeiti su juo pasivaikščioti (ir ne po vieną kartą). Svarbu tik ne pasyviai stoviniuoti vienoje vietoje, o stengtis kartu pabėgioti ir pažaisti.
  • Šokiai. Mokantys gerai šokti visada atsiduria dėmesio centre. Įkalbėkite savo partnerį prisijungti – tai jus suartins ir paįvairins gyvenimą.
  • Judrūs žaidimai. Jeigu turite mažų vaikų, fizinio aktyvumo jums tikrai netrūksta. Tačiau galima pažaisti ir su suaugusiaisiais (pavyzdžiui, dažasvydį arba boulingą).
  • Plaukimas. Net jeigu plaukti nemokate, išmokti niekada nėra per vėlu (be to, dar ir labai naudinga bei malonu).


Tai svarbu: pradėti treniruotis reikia po truputį ir reguliariai, o prieš tai labai naudinga pasikonsultuoti su patyrusiu instruktoriumi: jis atsižvelgs į jūsų pageidavimus bei galimybes ir padės sudaryti treniruočių programą. Pasistenkite patirti malonumą – tada prisidės ir puiki sveikata, ir graži išvaizda!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas