Kaip užkirsti kelią problemoms paplūdimyje

Kaip užkirsti kelią problemoms paplūdimyje

Įprasta manyti, kad pagrindinė grėsmė gulinėjant prie vandens telkinio yra saulė, tačiau iš tikrųjų žalos sveikatai galime prisidaryti ir patys.

Egzistuoja sveiko poilsio paplūdimyje taisyklės, tačiau dauguma žmonių užsispiria ir jų nesilaiko, o paskui kankinasi dėl galvos skausmo, nutirpusių galūnių ir kitų negalavimų, niekaip nesuprasdami, kas gi nutiko.

Per ankšti drabužiai

Kad ir kokios patrauklios atrodytų aptemptos maudymosi kelnaitės, jų geriau nepirkti, o jeigu jau nusipirkote, palikti namuose. Mat ilsintis prie jūros toks drabužis gali iškrėsti piktą pokštą: pernelyg ankštos (nors to ir nejaučiate) kelnaitės ne tik traumuoja odą, bet ir spaudžia išorinį klubo nervą, klubų limfinius kamienus, kenčia ir kraujagyslės, taigi ima tirpti galūnės.

Ką daryti? Per ankštas maudymosi kelnaites reikia pakeisti laisvais šortais, kurie nespaustų nei nervų, nei kraujagyslių. Patikrinti tai labai paprasta: tarp kelnaičių juosmens ir odos turi lengvai tilpti du pirštai.

Per standžiai surišti plaukai

Dauguma moterų paplūdimyje stengiasi plaukus kuo standžiau susukti į kuodelį ar surišti į „uodegą“, kad tik jie nekristų ant veido ir nesugadintų įdegio. Deja, tai dažniausiai pasitaikanti klaida, kurią daro degintis mėgstančios dailiosios lyties atstovės.

Smarkiai įtemptos plaukų šaknys, galvą spaudžiantys lankeliai ir panašūs aksesuarai sukelia galvos skausmą. Aišku, visa kaltė dėl jo suverčiama saulei ir perkaitimui, nors iš tikrųjų priežastis – užspaustos kraujagyslės. Venos priekinėje kaukolės dalyje persipildo kraujo, todėl išbrinksta galvos audinių paviršius.

Ką daryti? Suriškite plaukus juosta ir reguliuokite jos įtempimą pagal besikeičiančius savo pojūčius. Jeigu naudojate gumelę, ji turi būti minkšta. „Uodegą“ riškite ne prie pat šaknų, o arčiau sprando, kad neįtemptumėte odos.

2 psl. »

Komentarai (2)

эдик 2012-08-09 11:51
приветик не желаешь встретится
3252582 2012-08-07 20:46
nbd2bf.ug4fngtn*zbg476258b\vsggrvf

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas