Pavargęs kūnas ar užsitęsę skausmai, neretai įspėja apie artėjančią ar jau esamą ligą, tačiau tai gali būti ir signalas, kad gavote per daug negatyvios informacijos. Pesimistinės naujienos ir mąstymas labai neigiamai veikia žmogaus sveikatą. Gydytojai nustatė, kad žmonės, kuriems būdingas didelis negatyvumas, dažniau serga degeneracinėmis smegenų ligomis, taip pat širdies ir kraujagyslių bei virškinimo ligomis, o nuo ligos pasveiksta daug lėčiau nei tie, kurie mąsto pozityviai.
Kas sukelia negatyvumą?
Negatyvus mąstymas dažnai yra depresijos ar nesaugumo jausmo pasekmė. Jį gali paskatinti atsirasti psichologinės ligos, nemalonūs ir skaudūs gyvenimo įvykiai, charakterio ypatumai, piktnaudžiavimas psichotropinėmis medžiagomis, taip pat nuolat girdima negatyvi informacija – per žinias, internete, radijuje, iš kitų žmonių.
Kaip ir daugelis dalykų gyvenime, negatyvumas su laiku taip pat gali tapti įpročiu. Dažna kritika, ciniškos mintys ir neigimas, gali sukurti smegenyse nervines jungtis, skatinančias liūdėti. Dėl neigiamų mąstymo tendencijų smegenys gali pradėti iškreipti tiesą ir dar labiau apsunkinti neigiamo mąstymo ciklo nutraukimą. Laimei, daugumos negatyvaus mąstymo įpročių galima atsikratyti. Ekspertai teigia, kad negatyviam mąstymui pakeisti reikia bent 21 dienos, kad pamatytumėte pirmuosius rimtesnius teigiamus pokyčius.
Negatyvaus mąstymo tipai
Dažniausiai pasitaikantys negatyvaus mąstymo tipai:
Kaip negatyvus mąstymas veikia kūną?
Neigiamos mintys ir emocijos yra natūralus atsakas į nelaimes ir psichologinius skausmus. Tačiau išplitus negatyvumo priepuoliui, gali kilti rimtų sveikatos problemų. Kuomet žmogus ilgesnį laiką mąsto negatyviai, dėl to net sulėtėja virškinimas ir sumažėja imuninės sistemos gebėjimas kovoti su uždegimu. Štai kodėl, neigiamai mąstantys žmonės, yra labiau linkę sirgti nei optimistai.
Dažniausi neigiamo mąstymo padariniai:
Negatyvaus mąstymo būdo keitimas
Lygiai taip pat, kaip neigiamos mintys sukuria nervines jungtis smegenyse, teigiamos mintys taip pat gali tapti mąstymo įpročiu. Atlikti tyrimai parodė, kad teigiamai mąstantys žmonės laimę ir optimistišką mąstymą dažniau renkasi patys, o ne tai įtakoja aplinkybės. Štai keletas patarimų, kaip įveikti negatyvą:
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai