Bandymas užmigti neretai sukelia nerimą, stresą ir gali netgi varginti, kuomet esate pavargęs, bet neįstengiate atsijungti. Jeigu jus kamuoja nemiga, o kartais praleidžiate daugiau laiko bandydami užmigti, nei miegodami, jums turėtų pagelbėti metodas, taikomas kariuomenėje. Šis relaksacijos būdas atpalaiduoja visą kūną ir pasitreniravus daugiau naktų iš eilės, galima išmokti užmigti per kelias sekundes.
Karinio jūrų laivyno sukurtas metodas greitam užmigimui skatinti
Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno priešskrydinė mokykla sukūrė tvarką, padedančią pilotams užmigti per 2 ar mažiau minučių. Pilotams prireikė maždaug 6 savaičių praktikos, tačiau tai pavyko – jie galėjo greit užsnūsti net išgėrus kavos ir fone sklindant šūvių garsams. Sakoma, kad ši praktika netgi tinka žmonėms, kuriems reikia miegoti sėdint.
Šio užmigimo metodo praktikavimas užtrunka tik apie 120 sekundžių, tačiau vėliau galima išmokti atsipalaiduoti ir užsnūsti per 10 sekundžių.
Žingsniai, kaip atlikti greito užmigimo praktiką:
Atpalaiduokite visą veidą, įskaitant burnos viduje esančius raumenis.
Nuleiskite pečius, kad sumažintumėte įtampą, ir leiskite rankoms nukristi į kūno šonus.
Iškvėpkite, atsipalaiduokite krūtinę.
Atpalaiduokite kojas, šlaunis ir blauzdas.
Išvalykite mintis bent 10 sekundžių įsivaizduodami atpalaiduojančią sceną.
Jei minčių nutildyti nepavyksta, pabandykite 10 sekundžių kartoti žodį „negalvok“.
Jeigu jums nepavyksta iškart įvaldyti greito užmigimo technikos, praktikuokite ją ilgiau, labiau koncentruodamiesi į raumenų atpalaidavimą, kol pavyks. Žmonėms, kurie turi stiprių nerimo sutrikimų, gali būti žymiai sunkiau greitai užmigti, bet šis metodas vis tiek turėtų sušvelninti nemigą, sutrumpindamas bemiegių valandų skaičių.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai