Keičiasi reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo

Keičiasi reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo
@shutterstock

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nuo šiol viešojo maitinimo įstaigose – restoranuose, kavinėse, baruose bei kitose maistą tiekiančiose įstaigose, lankytojai galės nusiimti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius, skydelius ir kt.) tais atvejais, kai prie stalo ar baro yra sėdima. 

 

Tokia tvarka patvirtinta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

 

Šis pakeitimas inicijuotas atsižvelgus į visuomenės išsakytą nuomonę bei įvertinus žmonių patiriamus nepatogumus, kai sėdint prie stalo, reikėdavo būti su kauke ar kita veido apsaugos priemone, kol laukiama maisto ar gėrimo. 

 

Taip pat ir atsižvelgus į tai, jog draudimas maitinimo įstaigose gerti ir valgyti stovint leidžia tikslingai sureguliuoti lankytojų srautus bei užtikrina koronaviruso plitimo rizikos prevenciją. Sėdėdami aptarnaujami žmonės išlaiko saugų atstumą, todėl atisakyta veido apsaugos priemonių dėvėjimo.

 

Ir toliau į viešojo maitinimo įstaigas turi būti įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones dėvintys žmonės. Tai reiškia, kad maitinimo įstaigose išlieka privaloma įeiti ir išeiti dėvint veido apsaugos priemones.

 

Primename, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios negali nešioti nosį ir burną dengiančių veido apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų ir kt. viešojo maitinimo įstaigose gali būti ir be kaukių ar respiratorių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Tais atvejais, kai žmogaus negalia (pvz., judėjimo) leidžia dėvėti veido apsaugos priemones, tai ir reikia daryti.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas