Ko derėtų atsisakyti „tomis dienomis“?

Ko derėtų atsisakyti „tomis dienomis“?

Kokių nepatogumų ir nemalonumų sukelia menstruacijos, suprasti gali tik moterys. Nuotaikų svyravimai – pats mažiausias iš jų... Dailiosios lyties atstoves tomis dienomis kankina ir spazmai, gali svaigti galva, pradėti pykinti. Kai kurios pasijunta taip prastai, kad netgi vaistiniai preparatai nebepadeda.

Žinoma, paties blogiausio scenarijaus įsivaizduoti nereikia – juk nemaža dalis moterų gyvena visavertį gyvenimą ir tokiu periodu jaučiasi kuo puikiausiai. Paslaptis paprasta – jos laikosi kelių elementarių taisyklių ir skiria daugiau dėmesio savo organizmui. Tad kokie dalykai menstruacijų metu nepageidaujami?

Sportas. Nedidelis fizinis aktyvumas yra naudingas, tačiau sportuoti rimtai – prastas sumanymas. Jeigu kasdien bėgiojate, menstruacijų metu geriau teikti pirmenybę pasivaikščiojimams. Esmė ta, kad fiziniai pratimai papildomai apkrauna organizmą, o per didelis aktyvumas gali paskatinti kraujavimą.

Šiluminės procedūros. Atsisakykite saunos, pirties ir šiltų vonių – ypač pirmosiomis menstruacijų dienomis. Tai, kad gali padidėti kraujavimas, nėra pagrindinė šio draudimo priežastis. Daug didesnė tikimybė, kad į organizmą pateks infekcija, todėl geriau apsiriboti maudynėmis po dušu.

Lytiniai santykiai. Atsisakyti jų bent jau pirmosiomis dienomis reikėtų dėl tos pačios priežasties. Na, o jeigu nenorite to daryti, būtina naudoti prezervatyvus.

Kraują skystinantys preparatai. Menstruacijų metu svarbu nutraukti jų vartojimą. Jeigu galvos skausmą malšinate aspirinu, mėnesinių dienomis pirmenybę teikite paracetamoliui – taip kraujo prarasite mažiau ir neleisite organizmui nusilpti. Išimtis galima tik tuo atveju, jeigu skystinti kraują yra būtina – į tokių žmonių grupę patenka sergantieji išemine širdies liga, venų varikoze, asmenys po infarkto arba insulto ir panašiai (trumpai tariant, visi tie, kam kraują skystinančius preparatus dėl sveikatos problemų skiria gydytojas).

Operacijos. Jei yra galimybė jas nukelti – nukelkite. Esmė ta, kad menstruacijų metu tokios procedūros sunkiau pakeliamos, o kraujas kreša silpniau, todėl didesnė komplikacijų rizika.

Jeigu menstruacijos nereguliarios, skausmingos ir itin nemalonios, vertėtų ilgai nedelsti ir greičiau apsilankyti pas ginekologą, kadangi tai paprastai reiškia įvairias ligas ir hormoninius pokyčius, kuriuos reikėtų koreguoti. Antra – gydytojai parinks tinkamiausią jums gydymą, patars, kokia turėtų būti profilaktika, todėl pašalinsite ne simptomus, o nemalonių pojūčių priežastis.

Komentarai (1)

mecislovas v 2012-11-07 18:13
Prieš prasidedant ,,toms dienoms" reikėtų pradėti gerti jonažolės arbatos.Kodėl? ji yra neblogas antidepresantas,švelniai šalina spazmus,gerina kepenų veiklą,o jos yra atsakingos už keletą kraujo savybių-krešėjimas,kraujo skystumas,ir tt o taip pat susijusios su virškinimo funkcijomis-gerėja virškinimas ir savijauta,turi nuskausmiimo savybių.Reikia jonažolės arbatą erti visą periodą ir keletą dienų po...

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas