Tai, ką esame linkę laikome kaprizu „iš gero gyvenimo“, iš tikrųjų gali būti rimtas įspėjimas apie sveikatos būklę. Dietologai išskiria apie tuziną populiarių produktų ir patiekalų, kurie, kai jų įsigeidžiame, gali įspėti apie svarbius mūsų organizmo pokyčius.
Štai paprastas pavyzdys. Yra žmonių, mėgstančių kramsnoti ledo gabalėlius – jiems tai taip pat smagu, kaip kitiems triaukšti karameles. Jeigu šis poreikis tampa nevaldomas, tai, 2014-aisiais atlikto tyrimo duomenimis, gali būti anemijos požymis.
Poreikis valgyti ledą yra vienas nemaistinių potraukių, kuriems priskiriamas ir noras valgyti žemę ar graužti muilą, ir jis siejamas su geležies trūkumu organizme. Mokslininkai spėja, kad kremtant ledą laikinai paskatinamas gausesnis kraujo pritekėjimas į smegenis – geležies trūkumas šį procesą sulėtina.
Ir tokių keistų sąsajų tarp maisto ir mūsų savijautos esama daugiau.
Jeigu norisi šokolado
Gali būti, kad jaučiatės prislėgti ir nesąmoningai bandote „gydytis“ šiuo gardėsiu.
Kaip parodė Amerikos chemijos draugijos atliktas tyrimas, apie 30 g juodojo šokolado padidina serotonino ir dopamino – medžiagų, siejamų su malonumo jausmu, – lygį smegenyse. Be to, šokolade yra magnio ir teopromido (abu jie mažina streso hormonų lygį ir padeda raumenims atsipalaiduoti).
Beje, apie magnį. Kai kurių šaltinių teigimu, net 80 procentų planetos gyventojų galima būtų diagnozuoti jo trūkumą. To priežastis dažnai yra nuolatinis stresas, o magnio stygius verčia mus dar jautriau reaguoti į stresą ir taip pablogina situaciją.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai