Kodėl ir kaip reikia kovoti su dulkėmis?

Kodėl ir kaip reikia kovoti su dulkėmis?

Ekologai teigia: namų dulkės – tai priešas, kuris visada yra šalia. Tikriausiai jie teisūs – juk veikdamos slapčia jos provokuoja daugelį daugiau ar mažiau pavojingų ligų, o kai kurių žmonių gyvenimą paverčia tikru pragaru. Kaip įveikti šią problemą? Ir kodėl su ja reikia kovoti, net jeigu ir nepastebite jokio nepageidaujamo dulkių poveikio?

Apgaulingas blizgesys

Trumputė atmintinė apie tai, kokias ligas gali sukelti namų dulkių komponentai:

 

  • Smulkiosios dalelės platina mikrobus ir virusus, o šie savo ruožtu tampa virusinių ir bakterinių infekcijų priežastimi.
  • Dulkių erkutės provokuoja alergines reakcijas, slogą ir bronchinę astmą.
  • Knygų dulkės sukelia konjunktyvitą ir dermatitą.
  • Streptokokai ir stafilokokai lemia odos ligas, bėrimus, spuogus.
  • Kailis, gyvūnų pleiskanos skatina alergines reakcijas, konjunktyvitą, bronchinę astmą.
  • Cheminiai komponentai (dulkės, kurios kaupiasi ant buitinės chemijos) provokuoja odos niežulį, rinitą, vokų paburkimą.

 

Jeigu namuose palaikoma švara, iš kur gali atsirasti dulkių? Su tuo sutiks tikriausiai visi. Išskyrus specialistus.

Namai gali tiesiog spindėti, tačiau ta švara yra labai apgaulinga. Namų ruošos metu pašalinamos tik matomos dulkės. Daug pavojingesnės tos, kurių net nepastebime: smulkiausios dalelės kybo kiekvieno buto ore, be to, jas papildo tie šaltiniai, kurie padeda palaikyti švarą. Pavyzdžiui, tai gali būti valymo priemonės arba išskalbti baltiniai, kurie dar kelias dienas į aplinką išskiria nematomas skalbimo miltelių daleles, buitinė chemija (aerozoliai ir panašiai). Mikrobai ir bakterijos drauge su smulkiausiomis dulkelėmis juda ore, kuriuo mes kvėpuojame.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas