Šiltasis metų laikas – poilsio ir atostogų metas, tačiau karštą dieną kepinanti saulė, vandens pramogos ir vėjas jūsų odai ilsėtis neleidžia. Norint išsaugoti jos grožį ir sveikatą, svarbiausia pasirūpinti drėkinimu, apsauga, sako specialistai. Bet tuoj pat priduria, kad būtina ir atidžiai išsirinkti produktus vasaros kosmetinėje – neteisingai naudojami kvepalai ar priemonės su vitaminu C odai vasarą gali rimtai pakenkti.
„Eurovaistinės“ grožio vaistinių vyr. konsultantė Daiva Bušeikienė sako, jog vasarą svarbiausia pasirinkti tinkamas drėkinimo priemones, nes dėl sauso oro, sūraus vandens ar vėjo oda labai išsausėja. Drėkinimui skirtas priemones reikia rinktis pagal savo odos tipą, taip pat atkreipti dėmesį į priemonių sudėtį.
„Jeigu oda mišri ar riebi, vasarą reikėtų rinktis lengvesnės tekstūros emulsiją, kurios sudėtyje yra daug vandens. Visgi sausos odos savininkams didelę vandens koncentraciją turintys kremai gali būti per lengvi. Efektyvesnio poveikio reikalaujančiai odai, ypač brandesniame amžiuje, kartu su drėkinamuoju kremu naudinga naudoti ir serumą“, – sako konsultantė.
Pasak jos, neteisingai parinktas kremas karštą dieną gali pakenkti daug labiau negu makiažas. „Dėl šiuolaikinių pažangių gamybos technologijų, tinkamai parinktas makiažas dažniausiai nėra blogis net atostogų šiltuose kraštuose metu. Jeigu žmogus turi atviras poras, jas dažniau užkemša per riebus kremas, kurį užtepus oda paprasčiausiai neturi kuo kvėpuoti“, – paaiškina specialistė ir pabrėžia, jog renkantis bet kokią priemonę, oda turi su ja jaustis komfortiškai.
Ne viskas sveika
Tiek drėkinamuosius kremus, tiek ir kitą kosmetiką vasarą reikėtų rinktis itin atidžiai. Nors vitaminas C labai naudingas odai, nes gali padėti išvengti pigmentinių dėmių, taip pat stangrina odą ir užkerta kelią priešlaikiniam senėjimui, D. Bušeikienės teigimu, vasarą reikėtų riboti tokios kosmetikos vartojimą. Net jei priemonių sudėtyje yra labai maža vitamino C dozė, būtina kartu naudoti apsauginius SPF kremus, o geriausia dieną tokios kosmetikos visai vengti.
„Vitaminas C yra labai jautrus karščiui ir šviesai – ypač UV spinduliams, todėl kontaktuodamas su tiesioginiais saulės spinduliais ne tik praranda gerąsias savybes, bet gali dirginti odą, sukelti alergiją. Ir nereikėtų galvoti, kad žalą padaro tik ilgas buvimas saulėje. Jeigu karšta diena ir spinduliai itin intensyvūs, užtenka paprasčiausio atstumo nuo namų iki darbo, kurį įveikiame automobiliu“, – atkreipia dėmesį grožio specialistė.
Kvepalų iš vasaros kosmetinės visai išimti gal ir nebūtina, tačiau, norint išvengti alergijų, per karščius juos naudoti reikėtų labai saikingai. Grožio ekspertė sako, jog veikiant tiesioginiams saulės spinduliams kinta kvepaluose esančios medžiagos, jos alergizuoja odą, todėl gali atsirasti rudos spalvos dėmelės, kurios greitai neišnyksta.
Puikūs pagalbininkai
Nepriklausomai nuo to, ar vykstate atostogauti į užsienį, ar leidžiate laisvalaikį Lietuvos pajūryje, gamtoje, vasarą į grožio priemonių krepšelį, pasak D. Bušeikienės, būtina įtraukti apsaugą nuo saulės. Ir ją svarbu ne tik turėti, bet ir reguliariai atnaujinti. Ypač sąmoninga savo kūno priežiūra turėtų pasirūpinti besilaukiančios moterys ir mamos.
„Tiesioginiai saulės spinduliai gali ne tik nudeginti ir pažeisti odą, bet ją ir kur kas greičiau sendina, todėl vasarą kiekvienam labai svarbu kasdien naudoti kremus nuo saulės su SPF 30 arba SPF 50 apsauga. Besilaukiančioms ar turinčioms mažų vaikų moterims ypač svarbu nepamiršti apsauginio kremo atnaujinti kas 2–3 val. Dėl sutrikusios hormonų veiklos saulės spinduliai joms gerokai padidina pigmentinių dėmių atsiradimo tikimybę“, – pabrėžia specialistė.
Vasarą D. Bušeikienė pataria neužmiršti pasirūpinti lūpomis, tam tinka vitaminais A ir D papildyti balzamai. Odos drėgmei palaikyti kosmetinėje visada naudinga turėti terminio vandens. Jis naudingas ne tik atostogaujant. Dirbant uždaroje patalpoje, kur veikia vėdinimo sistemos ar dirbama su kompiuteriu, oras labai išsausėja, tad terminis vanduo gali padėti padrėkinti odą, be to, jį galima purkšti ir ant makiažo.
Vykstant į gamtą, specialistė kosmetikos krepšelį rekomenduoja papildyti ir arbatmedžio aliejumi. Jis turi antibakterinių savybių, dezinfekuoja, nuramina odą, sustabdo niežulį, todėl tai puiki pirmoji pagalba po uodų įkandimo. Be to, vykstant prie jūros, jei imuninė sistema kiek pasilpusi, labai lengva pasigauti herpes virusą. Pajutus dilgčiojimą, arbatmedis gali padėti nuraminti pirmuosius simptomus.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai