Mėgstami ir anksčiau niekada nenuvylę batai ėmė trinti kojas. Jausmas toks, lyg jos būtų švininės, o ir atrodo nekaip... Pažįstama? Su šiomis problemomis susiduria daugybė moterų, ypač vasarą, nėštumo metu ir per mėnesines. Vis dėlto nereikia manyti, kad stipriajai lyčiai taip nenutinka. Jai šiuo atžvilgiu pasisekė šiek tiek labiau (kojos tinsta ir hormonų pusiausvyra sutrinka retai), tačiau vyrai savęs per daug neprievartauja, madų nesivaiko, aukštakulnių ir ankštų batelių neavi.
Patinimus dažnai lydi ir kiti negalavimai, įvairios ligos. Tai gali būti pirmasis požymis, kad kažkas jūsų organizmui negerai. Kodėl tinsta kojos, kaip to išvengti ir ką daryti, kad patinimas atslūgtų? Apie visa tai – netrukus.
Kaip susiję patinimai ir karšti orai?
Karšta vasara liko praeityje, bet pakalbėti apie ją vis tiek reikia. Tai pravers, jei žiemos viduryje sugalvosite išvažiuoti paatostogauti į šiltesnius kraštus.
Kas vyksta saulėtą vasaros dieną? Mes prakaituojame. Tai normalu – organizmas taip atvėsta. Mes prakaituojame, geriame, vėl prakaituojame. Jei termometro stulpelis rodo 30 laipsnių, per valandą gali susidaryti 1,5 l prakaito. Jeigu žmogus tokiu metu dar ir kažką aktyviai veikia (bėgioja, dirba), atrodo, kad prakaitas bėga tiesiog upeliais. Įsivaizduokite, kokio siurblio reikia perpumpuoti tokius skysčio kiekius ir paskirstyti jį po visą organizmą...
Didžiausias krūvis tenka širdžiai ir inkstams. Su savo užduotimi šie organai geba susidoroti toli gražu ne visada – kartais jie truputį sunegaluoja ir organizme ima kauptis skysčiai. Pabrinkimai – tai skysčių sankaupos minkštuosiuose audiniuose. Bene dažniausia jų atsiradimo priežastis – dėl gaivinamųjų gėrimų tenkantis per didelis krūvis širdžiai ir inkstams. Kraujo tūris padidėja, širdžiai reikia daugiau jėgų jį perpumpuoti. Inkstai nespėja iš organizmo laiku pašalinti vandens pertekliaus, tad skysčiai kaupiasi, dalis jų patenka į aplinkinius audinius.
Komentarai (1)