Vasarą daugelis iš mūsų aptingsta, nori tik kur nors ramiai išsitiesti ir nieko neveikti, tačiau reikėtų nepamiršti judėti. Tiesa, sportuojant teks laikytis kai kurių taisyklių – jos netgi ekstremaliomis sąlygomis ir per didžiausius karščius padės jums treniruotis saugiai ir efektyviai.
Bendri patarimai
Kad ir kokią sporto rūšį paprastai praktikuojate, vasarą reikėtų sumažinti apkrovas ir treniruočių intensyvumą: nepersistenkite, nenusivarykite nuo kojų, dažniau darykite pertraukas. Jeigu sergate kokiomis nors širdies ligomis arba esate linkę į hipertoniją, savo treniruočių režimą būtinai aptarkite su gydytoju – greičiausiai teks šį bei tą koreguoti.
Prieš treniruotes naudoti antidepresantų nerekomenduojama, nes fizinis aktyvumas ir aukšta temperatūra skatina prakaitavimą. Antiperspirantai gali užkimšti poras – tada visi prakaite esantys šlakai ir toksinai negali pasišalinti ir vėl patenka į organizmą.
Po treniruočių reikėtų nusimaudyti po dušu – vanduo jokiu būdu neturi būti šaltas ar tuo labiau – ledinis, priešingu atveju jūs smarkiai rizikuojate pasigauti anginą arba susirgti miozitu (raumenų uždegimu). Geriau iš pradžių prisėskite kur nors 7 minutėms ir leiskite kūnui atvėsti, ir tik tada keliaukite į dušą. Būtinai nusiprauskite vėsiu vandeniu veidą.
Laikykitės tam tikro režimo: treniruodamiesi stenkitės negerti. Jeigu labai kankina troškulys – paskalaukite burną kambario temperatūros vandeniu ir išspjaukite. Prasidėjus karščiams skysčių poreikis išauga, tad suvartoti turėtumėte ne mažiau kaip po 2 litrus per dieną. Galite į vandenį įmaišyti citrinos sulčių arba mėtų arbatos – šie gėrimai pasižymi puikiu gaivinamuoju poveikiu.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai