Sveikata - brangiausias turtas tiek tiesiogine, tiek ir perkeltine prasme. Žinoma, privalomasis sveikatos draudimas užtikrina mūsų sveikatos priežiūrą, tačiau norėdami papildomų sveikatinimo paslaugų turėsime plačiai praverti piniginę. Kokios sveikatinimo paslaugos kainuoja daugiausiai ir ar tikrai verta joms skirti papildomų lėšų?
Plastinė chirurgija. Plastinė chirurgija dažniausiai asocijuojasi su siekiu pasigražinti, pakeisti gamtos duotus veido bruožus ar kūno formas, tačiau kartais plastikos chirurgo įsikišimas padeda išspręsti rimtas sveikatos problemas.
Pavyzdžiui, užkritusių akių vokų korekcija, krūtų mažinimas ar nosies pertvaros operacija - ne tik estetinės, bet ir gyvenimo kokybę gerokai pagerinančios procedūros. Iš prigimties ar dėl senatvinių pakitimų užkritę akių vokai gali dengti regėjimo lauką, su šia problema susidūrę pacientai skundžiasi akių nuovargiu, pasikartojančiais uždegimais, jiems sunku dirbti kompiuteriu, skaityti vairuoti. Didelės krūtys sąlygoja nugaros, kaklo skausmus, moterims sudėtinga rasti tinkamų drabužių, joms sunku sportuoti, atlikti buities darbus. Nosies pertvaros operacijos palengvina kvėpavimą, padeda atsikratyti nuolat kamuojančios slogos. Plastinės rekonstrukcijos operacijos po įvairių susirgimų, traumų, nudegimų grąžina pasitikėjimą savimi, pagerina žmogaus psichologinę būklę.
Sveikatą gerinančių plastinių operacijų kaina svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, gavus siuntimą iš šeimos gydytojo, jos gali būti visiškai arba iš dalies kompensuojamos Ligonių kasų. Paskola - greitas būdas gauti reikiamą ar trūkstamą sumą operacijai, juk nėra geresnės investicijos, nei sveikatos gerinimas! Daugiau naudingos informacijos apie paskolas gausite tinklapyje.
Regėjimo korekcija lazeriu. Regėjimas - svarbiausia mūsų juslė, padedanti gauti didžiausią informacijos apie aplinką kiekį. Suprastėjęs regėjimas jau nuo XIII a. koreguojamas akiniais, o vėliau ir lęšiais. Tai gerokai pagerino milijonų žmonių gyvenimo kokybę, tačiau šiuolaikinės technologijos sparčiai žengia į priekį ir suteikia galimybę puikiai matyti be papildomų priemonių.
Labai tikslus lazerio spindulys paveikia viršutinę ragenos dalį, pakinta jos išgaubtumas, laužiamoji geba, tad regėjimas pagerėja. Ši procedūra gali būti atliekama tiems, kurių rega nekinta bent vienerius metus, nesergantiems kitomis, regėjimui įtakos turinčiomis ligomis. Neskausminga korekcija trunka tik 20 minučių, o rega atsistato per kelias savaites. Regėjimo korekcija lazeriu - brangi procedūra, kurios kaina gali siekti tūkstantį eurų.
Sanatorinis gydymas. Reabilitacinis sanatorinis gydymas išpopuliarėjo dar XIX a. pradžioje, kuomet medikai pradėjo ieškoti būdų padėti kenčiantiems nuo anuomet ypatingai plačiai išplitusios tuberkuliozės. Netrukus į gražiausiame gamtos prieglobstyje iškilusias sanatorijas suplūdo ne tik kvėpavimo sistemos ligomis sergantieji, bet ir po sudėtingų operacijų, ilgo gydymo sveikstantieji, kenčiantys nuo didelio streso ar tiesiog norintys sustiprinti kūną bei pailsėti.
Kelionė į sanatoriją gali būti nemokamai paskirta gydytojo, tačiau poilsio stokojantys, pervargę, stresą nuolat juntantys, nusilpę žmonės turėtų apsvarstyti galimybę apsilankyti sanatorijoje - puikų efektą suteiks tiek savaitę trunkančios sveikatinimo atostogos, tiek ir savaitgalio pabėgimas.
Odontologijos ir implantologijos paslaugos. Odontologai pastebi, kad Lietuvos gyventojų dantų būklė tikrai nėra džiuginanti - net 75% pacientų skundžiasi įvairiomis dantenų ligomis, kenčia nuo pasikartojančių uždegimų, karieso, parodontozės, dažnas ilgainiui praranda vieną ar kelis dantis.
Dalis dantų priežiūros ir gydymo procedūrų yra visiškai arba iš dalies kompensuojamos, tačiau, pavyzdžiui, už šiuolaikinį, patogų ir ilgaamžį prarastų dantų atkūrimą implantais reikia susimokėti iš asmeninių lėšų. Medikai pabrėžia, kad norint išvengti didelių išlaidų ateityje, reikėtų nepamiršti kas pusę metų profilaktiškai apsilankyti pas odontologą, laiku pataisyti gesti pradėjusius dantis, atlikti profesionalią burnos higieną.
SPA procedūros. SPA terminas kildinamas iš pirmųjų sutrumpinto lotyniško posakio „sanitas per aqua“, reiškiančio „sveikata per vandenį“, raidžių. SPA centruose atliekamos sveikatinančios, atpalaiduojančios, padedančios atsistatyti vandens ir purvo procedūros, masažai, akupunktūra, dažniausiai yra galimybė pasikaitinti pirtyse, paplaukioti baseine.
Apsilankymas SPA, ypač norint pasinaudoti daugiau, nei viena siūloma procedūra, kainuoja nemenkus pinigus, tačiau poilsio akimirka tikrai pašalins nuovargį, pagerins nuotaiką, atpalaiduos, sumažins raumenų ir sąnarių skausmus. Žinoma, pasimėgauti SPA malonumais galima ir namuose - karšta vonia su pienu ar keliais eterinio aliejaus lašais yra nuostabi atgaiva!
Sportas ir kineziterapija. Sportas sutvirtina kūną, stiprina sveikatą, gerina nuotaiką, o kineziterapija judesio pagalba padeda atsistatyti po patirtų traumų, atliktų operacijų, esant įgimtiems ar ilgainiui įgytiems judėjimo sutrikimams.
Sportuoti ar pratimus atlikti galima ir visiškai nemokamai - kieme ar namuose, tačiau vertėtų bent šiek tiek pasitreniruoti, prižiūrint profesionalams. Svarbu išmokti teisingai atlikti pratimus, pasirinkti optimalų krūvį, norint pasiekti puikių rezultatų nekenkiant sau. Didelė sporto klubų konkurencija yra labai palanki sportuojantiems ir užtikrina vis mažėjančias kainas, taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į didžiuosiuose miestuose vykstančias nemokamas treniruotes, sporto šventes, grupinius pasirengimus bėgimams ir pan.
Mitybos planas. Dietologai, sporto treneriai bei medikai sutinka, kad mityba daro didžiausią įtaką mūsų kūno svoriui, savijautai, sveikatos būklei.
Internete bei knygose gausu informacijos apie sveiką mitybą, tinkamą produktų pasirinkimą ir sveiko meniu sudarymą, tačiau laiko stokojantys žmonės neretai renkasi profesionalių dietologų paslaugas. Dėmesingai sustyguota mityba taip pat labai svarbi kenčiantiems nuo valgymo sutrikimų, sergantiems cukriniu diabetu, inkstų ir medžiagos apykaitos ligomis, podagra, turint alergijų. Konsultacijos ir mitybos plano sudarymo kaina gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki šimto ir daugiau eurų.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai