Kombučia – tai puiki alternatyva parduotuvių lentynas užkariavusiems, saldiklių pilniems limonadams. Apie gazuotų gėrimų revoliuciją laidoje Sveikata.lt pasakoja „Ohm!Bucha“ įkūrėjai Robertas ir Rokas. Tai fermentuotos arbatos gėrimas, kuris yra nealkoholinis, gali būti skirtingų skonių ir patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams.
Kaip suprasti, kur tikras gėrimas?
Kombučia dažniausiai yra pardavinėjama maisto prekių parduotuvėse, kuriose galite rasti ne vieną šio gėrimo pasirinkimą. Tačiau kaip išsirinkti gyvą ir nesugadintą produktą? Svarbiausia, atkreipti dėmesį į galiojimo laiką. Jei ant pakuotės galiojimo data yra nuo 3 iki 6 mėnesių – gėrimas tikras ir gyvas. Tačiau reikėtų susimąstyti, ar gėrimas yra natūralus, jei galiojimo laikas – du metai. Antras svarbus dalykas – sudėtis. Reikėtų patikrinti, ar nėra pridėtinio Co2 (angliarūgštės).
Jei norite mėgautis kokybiška komučia – atkreipkite dėmesį į išvaizdą. Nufiltruotas ir skaidrus gėrimas, deja, nėra tikro gėrimo garantas – jis yra filtruotas per labai tankų filtrą, visos gerosios bakterijos nepatenka į galutinį variantą. Natūralus produktas nėra skaidrus, plika akimi galima įžiūrėti nuosėdas, jis yra pilnas probiotikų, amino rūgščių ir gerųjų bakterijų, kas gėrimą padaro natūraliu.
Kam jis padeda ir kodėl gali pakenkti?
Kadangi tai yra natūralus gazuotas produktas, jis puikiai padės virškinimui – ypač po švenčių ir kalno įvairiausių skanumynų. Yra tik viena išimtis. Žmonėms, kurie skundžiasi žemu rūgštingumu arba skrandžio problemomis, vienu kartu dideliais kiekais gerti kombučios nepatartina. Rekomenduojama pradėti mažais kiekiais ir stebėti, ar organizmas reaguoja teigiamai.
Vaikams – puiki alternatyva
Dažnai tėvai draudžia vaikams gerti limonadus. Tačiau kombučia – puikus būdas. Tai natūraliai gazuotas gėrimas, kuriame yra penkis kartus mažiau cukraus, o svarbiausia – jis nealkoholinis. Galima rinktis iš skirtingų skonių, todėl tiek vaikai, tiek tėvai atras savo mėgstamiausius.
Daugiau naudingos informacijos sužinokite kiekvieną sekmadienį, laidoje Sveikata.lt, per žiūrimiausią televiziją TV3!
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (7)